Син на Владо Николов блести при инфарктен успех на България над Турция (СНИМКИ)

5362
Снимка: Bulgarian Volleyball Federation

Един от синовете на родната спортна легенда Владимир Николов - Симеон, блесна при инфарктния успех на България над Турция с 3:2 (29:31, 25:20, 21:25, 25:18, 15:12) във втория си двубой от европейската квалификация по волейбол за мъже до 20 години. Разпределителят записа внушителните 9 асa.

Трудно начало за България срещу Турция

Мачът мина през много обрати и продължи два часа и половина. Още в първия гейм се видя, че това е битката за лидерството. Резултатът се движеше в двете посоки и накрая турците спечелиха с 31:29. "Лъвчетата" веднага отвърнаха на удара с успех във втората част - 25:20. Южната ни съседка обаче взе третия гейм и излезе напред.

ОЩЕ: БФВ ще дава рекордна заплата на новия национален селекционер

България U20 волейбол

"Лъвчетата" изравниха

"Трикольорите" заиграха по най-добрия начин, хвърляйки се с всички сили. Усилията им бяха материализирани и нашите състезатели възстановиха паритета след убедително 25:18. Тайбрекът се превърна във върховата точка на драмата.

Блестящ Симеон Николов донесе успеха за България

Първо българите поведоха със 7:4, но турският отбор засили атаката си и обърна до 7:11. Тъкмо в този момент под светлината на прожекторите попадна Симеон Николов. Той застана на началния удар и направи четири поредни аса, благодарение на които "лъвчетата" поведе с 13:11 и без да допуска гафове затвори срещата с 15:12.

ОЩЕ: След скандал с кмета: Волейболен клуб се мести в друг град

До момента България има две победи. Категоричен успех или завоювани два гейма в двубоя срещу Румъния в събота ще осигурят класиране за България на Евро 2024.