Аякс разпердушини "орлите" от Разград, Лудогорец ще се надява на чудо (ВИДЕО)

5425
Снимка: Фейсбук страница PFC Ludogorets 1945

Лудогорец бе размазан от Аякс с 4:1 в първия мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. На "Хювефарма Арена" в герой на вечерта се превърна Мохамед Кудус, който блесна с хеттрик за нидерландския гранд. Брайън Боби също се включи в головото шоу, а почетното попадение за "орлите" отбеляза Оливие Вердон от дузпа.

ОЩЕ: Левски европейски продължава да мечтае! Гол шедьовър донесе хикс срещу Айнтрахт (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Кудус с два гола още през първата част

Първите минути от двубоя преминаха без чисти ситуации. В 16-ата минута обаче Текпетей загуби топката в критична зона. Гостите се възползваха по възможно най-добрия начин. Точен бе Кудус. Само 120 секунди по-късно ганаецът удвои, завършвайки нападение на тима си, осъществило се с бързи комбинации.

Домакините опитаха да отговорят. Капитанът Кирил Десподов бе спрян в наказателното поле в критичен момент с чист шпагат. Аслак Фон Витри шутира опасно, но в аут, след заучено изпълнение на корнер. В 40-ата минута Броби засече центриране на Вайндал, за да оформи класиката. Първото полувреме завърши с изстрел на Иван Йорданов извън целта.

ОЩЕ: Футболист на Ювентус отряза Лудогорец - не иска да играе в България

Лудогорец опита да отговори, но умел страж и четвърти гол не позволиха

Разградчани стартираха агресивно втората част. Руан Круз бе изведен очи в очи със стража на Аякс, който се намеси прекрасно. Лудогорец бе наказан за своя пропуск секудни по-късно, когато Кудус оформи своя хеттрик. Джей Гортър отново демонстрира рефлекс в 56-ата минута. В средата на полувремето българският шампион получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Йорел Хато.

Вердон върна един гол от дузпа

Оливие Вердон се нагърби с изпълнението и не сбърка - 1:4. Възпитаниците на Ивайло Петев търсеха втори гол, но не успяха да създадат нищо по-интересно. В 4-тата минута от добавеното време вратарят на нидерландския тим отрази хубав удар на Кайо Видал.