Левски европейски продължава да мечтае! Гол шедьовър донесе хикс срещу Айнтрахт (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

8428

Левски игра изключително достойно и завърши 1:1 срещу Айнтрахт Франкфурт в първия мач от плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите. Рандал Коло Муани откри още в шестата минута след грешка в разиграването на "сините". Бразилците в българския отбор пропуснаха две изключително чисти положения, преди в добавеното време на двубоя появилият се като резерва Асими Фадига да изравни с бомбастичен шут.

Феновете по трибуните на Националния стадион "Васил Левски" създадоха уникална атмосфера. Над 35 000 фенове подкрепяха ревностно столичани, докато "орлите" бяха мотивирани от 2500 свои привърженици.

ПРЕДИ МАЧА: Организиран бой между ултраси на Левски и Айнтрахт Франкфурт

"Синьо" шествие преди мача

Преди сблъсъка запалянковците на Левски се събраха на бул. „Тодор Александров“ в София, за да се отправят към Националния стадион. Шествието тръгна от магазина на Националния клуб на привържениците, премина през триъгълника на властта и продължи по бул. „Цар Освободител“ и стигна до крайната си цел.

Силното начало на Левски бе помрачено от 100-милионният Муани

Възпитаниците на Николай Костов стартираха срещата уверено и диктуваха темпото. За нещастие на по-голяма част от зрителите на стадиона, в 6-ата минута Митков загуби в опасна близост до своята врата, Андреев изби удара на Емимбе. Все пак Гьотце намери Муани, за да може голямата звезда на немския тим да прониже младия страж на домакините за 1:0.

Левски Айнтрахт Муани

Футболистите на Левски продължиха агресивното си представяне. Уелтън даде пас около точката на дузпата, но нямаше кой да го засече. Малко по-късно Ел Джемили стреля опасно от фал. Шутът му обаче не попадна в целта. Макар че "сините" владееха повече топката, "орлите" от Франкфурт създадоха няколко опасни положения, които не бяха материализирани.

Роналдо с фамозен пропуск на празна врата

В 39-ата минути Роналдо направи фамозен пропуск. Бразилецът някак успя да не вкара на празна врата (ВИДЕО). Отговорът не закъсня. Пламен Андреев трябваше да парира удар на Муани, който се озова на чиста позиция. Блокиран изстрел на Ел Джемили беляза края на първото полувреме.

Левски пак вкара в края

Малко след почивката Уелтън падна в наказателното поле. Главният съдия обаче отсъди фал в атака. Левски не успя да оползотвори още един прекрасен шанс. Уелтън бе на милиметри от възстановяването на паритета в 70-ата минута. Останаха съмнения, че бразилското крило е било в засада, така че дори и да беше вкарал, то едва ли голът щеше да бъде зачетен. В добавеното време на мача появилият се като резерва Асими Фадига отправи бомбастичен шут, с който изравни резултата.