Ботев Пловдив "изплакна" ЦСКА и се доближи до финал за Купата на България, меле беляза мача (ВИДЕО)

4260

Ботев Пловдив излъга ЦСКА с 1:0 в първия полуфинален двубой между двата отбора от SESAME Купа на България. Единственото попадение в мача отбеляза Емануел Уме в началото на второто полувреме. В 63-тата минута Ивелин Попов и Браян Кордоба получиха директни червени картони, след като влязоха във физическа саморазправа. В първия четвърт час удар на Данило Асприля се спря в страничния стълб.

Данило Асприля уцели греда

Възпитаниците на дебютиращия Стамен Белчев стартираха по-силно срещата под проливния дъжд на Националния стадион "Васил Левски". Те упражниха териториален натиск, а в 15-ата Данило Асприля уцели греда при центриране от фал и грешка на Хидайет Ханкич. До почивката Скаршем тества късмета си от дистанция, но изстрелът му мина на сантиметри от целта.

ОЩЕ: ЦСКА преговаря с любопитно име за директорски пост в клуба

ВАР-ът на Actualno

Блестяща асистенция на Ивелин Попов, Уме изведе Ботев напред

"Жълто-черните" направиха летящ старт през втората част. Ивелин Попов изведе по превъзходен начин Уме очи в очи с Густаво Бусато. Младият нигерийски нападател само това чакаше и откри резултата. В 59-ата минута озовалият се на чиста позиция Мохамед Брахими като по чудо не успя да засече пас по земя и пропиля страхотен шанс.

Меле на Националния стадион - Попов и Кордоба с червени картони

Малко по-късно страстите на Националния стадион се нажежиха. Попов фаулира Браян Кордоба и двамата влязоха във физически сблъсък. Намесиха се много футболисти в опит да ги разтърват. Главният съдия Драгомир Драганов реши да накаже основните герои в спречкването с червен картон. Така столичани и "канарчетата" останаха с по 10 души на терена.

Линдсет с пропуск, Антонов не разочарова

Четвърт час преди да изтече редовното време Джонатан Линдсет отправи разочароващ удар, засичайки центриране отляво. До края на първия полуфинален дуел резервата Антонов беше активен за "армейците". Станислав Шопов пък накара съперниковия страж да демонстрира рефлекс в заключителните секунди.

ОЩЕ: БФС не жали: Над 36 000 лв. глоби за клубовете, Левски "изгоря" с 8 000 лв.