Ботев Враца обърна Пирин и направи важна стъпка в борбата за оцеляване (ВИДЕО)

2389
Снимка: Официална фейсбук страница на Ботев Враца

Ботев Враца постигна ценен успех в борбата за оцеляване с 2:1 при визитата си на Пирин Благоевград в първи двубой от плейофите в еfbet Лига за двата тима, които са във втората шестица. Иван Тасев откри резултата за "орлетата" рано в мача. В края на първото полувреме Марин Ачков изравни.

10 от Ботев Враца устискаха победата

След почивката юношата на ЦСКА Мартин Смоленски реализира, за да направи пълен обрат. Малко по-късно Браян Мендоза получи директен червен картон и остави "зелените лъвове" с човек по-малко. Те удържаха аванса и събраха 25 точки, които ги оставят на предпоследна позиция и в зоната на изпадащите. Благоевградчани от своя страна заемат третото място с 30 пункта.

ОЩЕ: Наско Сираков готви "обир" на клуб от Първа лига, взима и двама българи в Левски

ВАР-ът на Actualno

Пирин поведе, но Ботев изравни с красив гол

Срещата на стадион "Христо Ботев" стартира чудесно за домакините. Тасев се възползва от грешка в защитата на съперника и прониза Костов за 1:0. Опасните положения не бяха в изобилие, преди в първата минута на добавеното време Ачков да вкара хубав гол от пряк свободен удар.

Юноша на ЦСКА носи победата за врачани

В началото на втората част Смоленски се озова на точното място и се разписа за пълния обрат. В 54-тата минута Мендоза получи директен червен картон и бе изгонен. До края на двубоя двамата вратари блеснаха с хубави намеси и не допуснаха нови голове.

ОЩЕ: УЕФА разследва мач от Купата на България за „черно тото“