Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 не счупиха нулите, ВАР отмени гол в края (ВИДЕО)

1958
Снимка: Botev Plovdiv

Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха при нулево равенство в двубой от 32-ия кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ двата отбора изиграха равностоен мач. В 85-ата минута попадение на Дилан Мертенс бе отменено от ВАР заради засада и "канарчетата" пропуснаха възможността да натрупат по-солиден актив в борбата за бараж. Така "жълто-черните" и "червените" продължават да делят седмата позиция в подреждането с по 45 точки.

Антонио Вутов получи сериозна травма

Срещата започна с много неприятен сблъсък между Джеймс Ето‘о и Антонио Вутов. Двамата си удариха главите си при единоборство за висока топка. Нападателят на гостите бе изнесен от терена на носилка и бе принудително заменен от Марто Бойчев. През първата част валяха положения и пред двете врати, но Хидайет Ханкич и Петър Маринов запазиха мрежите си сухи.

ОЩЕ: Венци Стефанов коментира евентуална смяна на формата на Първа лига (ВИДЕО)

Гол на Мертенс в края бе отменен заради засада

През второто полувреме статуквото не се промени. Едва в заключителната фаза на двубоя Ивайло Видев засече с глава, топката се отби в гредата, а при добавката Мертенс реализира в опразнената врата. ВАР обаче се намеси и отмени гола заради засада.

Славия сякаш се прости с надеждата за Европа

В друг мач по-рано Славия и Арда Кърджали завършиха 0:0. Така шансовете на домакините от София за седмата позиция станаха почти илюзорни. "Белите" имат актив от 37 точки и заемат десето място, а Арда е девети с 41 пункта. По време на срещата Загорчич скочи заплашително на свой футболист (ВИДЕО и подробности вижте в линка).