ЕС няма да въведе визи за канадските и американските граждани

02 май 2017, 21:02 часа 2324 прочитания

Във вторник Европейският съюз изключи възможността за въвеждането на визи за канадските и американските граждани, след като беше постигнат напредък по въпроса за безвизовото пътуване за пет държави членки на блока. Това предава AFP, цитирана от "Фокус".

Още: Взрив при основен за Киев ТЕЦ, експлозия и на танкер до Санкт Петербург (ВИДЕО)

Още: Френското разузнаване: Китай е опитал да подкопае продажбите на Rafale

Гражданите на България, Хърватия, Кипър, Полша и Румъния се нуждаят от визи, за да влязат в САЩ, докато Канада поддържа ограничения само за българите и румънците.

„ЕС винаги ще предпочита обвързаността, ангажираността и търпеливата дипломация пред всяка форма на едностранни санкции“, заяви еврокомисарят на миграцията Димитрис Аврамопулос, допълвайки, че това е от „интерес както на европейските граждани, така и на американските“.

По отношение на Канада той подчерта, че от понеделник страната позволи „значителен брой“ българи и румънци да влизат без визи заради положените „дипломатически усилия“.

Още: Тактика: Русия удари център за набор на войници за трети път тази седмица (ВИДЕО)

Още: Евакуираха депутатите в Косово: Ето защо (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес