"Астана" и Мъри записаха историческа първа точка в ШЛ

4960

"Астана" и Галатасарай завършиха 2:2 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Това е първа точка за наставника на Астана Станимир Стоилов, както и за отбора му.

Първото попадение падна в 31-та минута, когато Билал Киса откри резултата с далечен удар. Вратарят на Астана Ненад Ерич закъсня с намесата и имаше сериозна вина за попадението в своята врата. В 78-ата минута Хакан Балта си вкара автогол за 1:1. В 86-ата минута Ненад Ерич обаче си вкара също много нелеп автогол, с който даде аванс на гостите. В 89-ата обаче Каняс отново изравни за крайното 2:2, което донесе историческата точка за домакините и за българския треньор Станимир Стоилов.

Мъри Стоилов: Ако успеем да прибавим нещо в атака, ще имаме шансове да спечелим точки

"Нашият отбор показа своя максимум в защита. Ако успеем да прибавим още нещо в атака, ще имаме шансове да спечелим точки срещу тях у до...

През първото полувреме Астана не успя особено да затрудни съперника си, но след 60-та минута отборът изглеждаше много по-атакуващ и търсеше попадението повече.