Драма в края! Неочакван герой спаси Реал срещу Байерн, "кралете" са на финал (ВИДЕО)

3387

Реал Мадрид е вторият финалист в Шампионска лига! "Кралете" направиха фамозен обрат и надвиха Байерн Мюнхен с 2:1 в реванша на "Сантиаго Бернабеу". Големият герой за "белия балет" се казва Хоселу, който реализира два гола за три минути в заключителните моменти.

Така отборът на Карло Анчелоти отстрани баварците с общ резултат 4:3, след като в първия мач двата отбора не се победиха. В спора за титлата испанският гранд ще премери сили на митичния "Уембли" на 1 юни с Борусия Дортмунд, който се справи с ПСЖ.

Греда на Вини Жуниор в началото на мача

Срещата стартира във високо темпо с положения пред двете врати. В 13-ата минута Вини Жуниор уцели гредата, а Мануел Нойер спаси последвалия удар на Родриго. Мадричани продължаха да натискат, а Томас Тухел получи още една лоша новина. Серж Набри се контузи и бе принудително заменен от Алфонсо Дейвис.

ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ: Фиорентина "счупи" гредите, но се класира за финал в Лига на конференциите (ВИДЕО)

Дните до Евро

Лунин и Нойер са класа! Вини Жуниор тормози защитата на Байерн

В края на първото полувреме Андрий Лунин и Нойер демонстрираха високата си класа. Украинецът отрази по изумителен начин воле на Хари Кейн, а немският национал внимаваше при опасно центриране. След почивката двата световни колоса отново не разочароваха. Винисиус продължаваше да тормози отбраната на Байерн, чийто вратар пък не спираше да показва безспорните си качества.

ОЩЕ: Тлъсти бонуси в Реал Мадрид при триумф в Шампионска лига

Противно на логичното: Баварците поведоха

Мануел Нойер се намеси феноменално и при изстрел на Родриго от пряк свободен удар в 59-ата минута. Лунин също бе стабилен в нужните моменти, но остана безпомощен в 68-ата минута, когато Дейвис го матира с превъзходен шут. Малко по-късно попадение на Валверде не бе зачетено заради фал в атака.

Хоселу е големият герой за Реал Мадрид!

В 81-вата минута на терена се появи таранът Хоселу, който се оказа печелившият коз на Анчелоти. Той се озова на точното място, за да изравни резултата 180 секунди преди да изтече редовното време. В първата минута от добавеното пък прати в екстаз феновете на "белия балет", възползвайки се от пас на Рюдигер за 2:1.

ПРЕДИ ДНИ: Барселона допусна фрапантен обрат за 9 минути и направи Реал Мадрид шампион на Испания! (ВИДЕО)