Сан Антонио удари Хюстън в спиращ дъха мач (видео)

6065

Френският гард Тони Паркър записа първи трипъл-дабъл в кариерата си и беше в основата на успеха на Сан Антонио Спърс при гостуването на Хюстън Рокетс със 134:126 след продължение в мач от Националната баскетболна асоциация (НБА).

Паркър наниза 27 точки, взе 12 борби и подаде 12 завършващи паса. Гари Нийл добави 29 точки, а Ману Джинобили реализира 22 точки и 6 асистенции за победата на своя тим. За "Рокетс" плеймейкърът Джереми Лин направи страхотен мач и завърши с 38 точки. Звездата на Рокетс Джеймс Хардън не взе участие в срещата заради проблем с глезена и това оказа влияние върху представлението на домакините, предаде БГНЕС.

Двата тима бяха изключително ефективни в атака и предложиха незабравимо шоу на публиката. Домакините реализираха общо 16 тройки в срещата, докато Спърс отговориха с 14. Решаващо за победата на Сан Антонио беше представянето им в края на последната четвърт. В последните пет минути от частта те ограничиха "Хюстън" до само един кош от игра, но в последния момент "Рокетс" се добраха до продължение след 120:120 в редовното време.

Победата за "Сан Антонио" е под номер 11 от общо 13 гостувания дотук през сезона, което ги прави най-добрият гост в НБА.

Бруклин Нетс взе дербито на Голямата ябълка в НБА

Отборът на "Бруклин Нетс" се наложи с 96:89 над "Ню Йорк Никс" в дербито на вечерта и на Ню Йорк, което предложи драма и обрати за зри...

Редактор: Ивайло Петров