Днес от 11:00 часа, Столична община ще постави официално началото на мащабната си залесителска инициатива „Новата гора на София“, в рамките на която ще бъдат засадени над 120 000 нови дървета.
Иглолистните гори загиват с невиждани темпове, а броят на заразените от корояд дървета нараства с всеки изминал месец. Нападнати от корояд, изсъхват все повече гори в планините около София, Перник, Кюстендил и в други части на страната.
Иглолистната гора в областта продължава да съхне с бързи темпове, разпространението на площите, засегнати от корояди и гъби, се разраства в геометрична прогресия и се притесняваме от последствията, които ще се случат след тази епидемия.
Обмисля се въвеждане на регулярен петъчен обход по места от страна на всички служители в държавните горски предприятия. Това каза зам.-министърът на земеделието Атанас Добрев по време на среща с председателя на федерация „Земеделие и Горско стопанство" към КТ „Подкрепа" Анелия Иванова и с председателя на Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство и дървообработващата промишленост към КНСБ инж.
На 22-ри април, 3 000 дръвчета ще бъдат засадени от доброволци, в Западен парк, София, в рамките на Национална залесителна кампания - пролет 2017, организирана от инициативата „Когато станем 100 000 ще посадим гора“ (www.gorata.bg).
От началото на миналия век до сега у нас са създадени повече от 18 млн. декара гори. Това каза проф. Иван Палигоров, зам.-министър в Министерството на земеделието и храните, по време на откриването на „Седмица на земята 2017“.
„През 1925 г., с обявяването на първия празник на залесяването, се започва една традиция.
Ще гласуват ли животните? Този странен въпрос си зададохме днес при вида на видеоклип, в което ясно можем да видим как цяла една гора е залята с плакати на ГЕРБ, ДПС и ДОСТ.
Издадената заповед на Министерството на земеделието и храните (МЗХ) за определяне на 109 000 хектара вековни гори е значима стъпка за защита на дивата природа в България.
България заема челни позиции в Европа по вековни гори, богати на биологично разнообрание и ценен генoфонд. 57% от горите в България са в зони по „Натура 2000", отчете инж.
Родопската гора съхне с невиждани размери. Държавата трябва да вземе спешни мерки заради масовото съхнене на иглолистните гори, под заплаха са цели екосистеми и водоснабдяването в планината.
България стана едва третата страна в Европа, която адаптира националните си стандарти за грижа за горите съгласно най-новите изисквания на Съвета по стопанисване на горите (FSC), съобщава WWF България.
Иглолистните гори загиват с невиждани темпове, а броят на заразените от корояд дървета нараства с всеки изминал месец. Нападнати от корояд, изсъхват все повече гори в планините около София, Перник, Кюстендил и в други части на страната.
Родопската гора съхне с невиждани размери. Държавата трябва да вземе спешни мерки заради масовото съхнене на иглолистните гори, под заплаха са цели екосистеми и водоснабдяването в планината.
Днес от 11:00 часа, Столична община ще постави официално началото на мащабната си залесителска инициатива „Новата гора на София“, в рамките на която ще бъдат засадени над 120 000 нови дървета.
На 22-ри април, 3 000 дръвчета ще бъдат засадени от доброволци, в Западен парк, София, в рамките на Национална залесителна кампания - пролет 2017, организирана от инициативата „Когато станем 100 000 ще посадим гора“ (www.gorata.bg).
България заема челни позиции в Европа по вековни гори, богати на биологично разнообрание и ценен генoфонд. 57% от горите в България са в зони по „Натура 2000", отчете инж.
Иглолистната гора в областта продължава да съхне с бързи темпове, разпространението на площите, засегнати от корояди и гъби, се разраства в геометрична прогресия и се притесняваме от последствията, които ще се случат след тази епидемия.
Ще гласуват ли животните? Този странен въпрос си зададохме днес при вида на видеоклип, в което ясно можем да видим как цяла една гора е залята с плакати на ГЕРБ, ДПС и ДОСТ.
Обмисля се въвеждане на регулярен петъчен обход по места от страна на всички служители в държавните горски предприятия. Това каза зам.-министърът на земеделието Атанас Добрев по време на среща с председателя на федерация „Земеделие и Горско стопанство" към КТ „Подкрепа" Анелия Иванова и с председателя на Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство и дървообработващата промишленост към КНСБ инж.
Издадената заповед на Министерството на земеделието и храните (МЗХ) за определяне на 109 000 хектара вековни гори е значима стъпка за защита на дивата природа в България.
България стана едва третата страна в Европа, която адаптира националните си стандарти за грижа за горите съгласно най-новите изисквания на Съвета по стопанисване на горите (FSC), съобщава WWF България.
От началото на миналия век до сега у нас са създадени повече от 18 млн. декара гори. Това каза проф. Иван Палигоров, зам.-министър в Министерството на земеделието и храните, по време на откриването на „Седмица на земята 2017“.
„През 1925 г., с обявяването на първия празник на залесяването, се започва една традиция.