Проектът за ремонт на оградата на Второ основно училище в Стара Загора бе обсъден публично снощи в зала „П. Р. Славейков“, съобщиха от пресцентъра на общината.
Пет години в Стара Загора не са вдигани данък сгради, такса смет, както и другите такси, които общината събира.
Това стана ясно от публичния отчет на градоначалника Живко Тодоров.
„Макар с всяка изминала година да има леко повишаване в социалния статус на хората, но ако ние, пропорционално на това, повишаваме данъците, ще изядем това повишение, което хората получават като заплати, пенсии и каквото и да е“, посочи кметът.
Според него това не е най-добрата политика, защото всяка община иска повече приходи, но те се съобразяват със социалния статус на хората.
Даде и примери за сравнение при данъка на сградите в по-големите градове: Благоевград - 1,9 промила, Бургас - 1,75 ‰, Варна -2 ‰, Велико Търново - 2,5 ‰, Видин - 1,2 ‰, Враца - 1,5 ‰, Пазарджик - 1,7 ‰, Пловдив - 1,8 ‰, Столична община - 1,875 ‰, Ямбол- 1,98 ‰, Стара Загора - 1,45 промила.
Стара Загора се гордее и с ниска такса смет – 3,5 ‰.
Главният архитект на Стара Загора Иван Кирчев подаде оставка.
Поводът е сигнал на сдружение "Запазете Бедечка" в които се съобщава, че архитект Кирчев и проектантът на 5 от къщите, които ще се строят на територията на парк „Бедечка”, живеят на един и същ адрес.
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров ще положи клетва за встъпване в длъжност за втория си мандат, заедно с новоизбраните общински съветници и кметове на кметства в община Стара Загора.
И кметовете на БСП имаха на разположение европейско финансиране, но хората не ги предпочетоха. Така кметът на Стара Загора Живко Тодоров отговори на задочно поставен от Валери Жаблянов въпрос какъв щял да е резултатът му, ако е нямало европари.
Проблемите с ромските квартали ще се задълбочават и могат да бъдат решени с децентрализация на МВР. Такова мнение изказа в студиото на Дарик кметът на Стара Загора Живко Тодоров. „В момента ние можем да се справим с шума, който се вдига в ромския квартал „Лозенец" само с помощта на полицията.
Работен проект за изграждане на система за видеонабюдение се разработва в община Стара Загора. Това обяви в студиото на Дарик кметът Живко Тодоров.
„С поставянето на видеонаблюдение ще успеем да опазим новите автобуси, които предстоят да бъдат закупени и новите тролейбуси, чието пристигане очакваме през есента.
Ромите, чиито къщи бяха бутнати днес в рамките на операцията по събаряне на незаконни постройки в старозагорския квартал „Лозенец”, ще могат да бъдат настанени в общински жилища, но при определени условия.
Ромите, чиито къщи бяха бутнати днес в рамките на операцията по събаряне на незаконни постройки в старозагорския квартал „Лозенец”, ще могат да бъдат настанени в общински жилища, но при определени условия.
И кметовете на БСП имаха на разположение европейско финансиране, но хората не ги предпочетоха. Така кметът на Стара Загора Живко Тодоров отговори на задочно поставен от Валери Жаблянов въпрос какъв щял да е резултатът му, ако е нямало европари.
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров ще положи клетва за встъпване в длъжност за втория си мандат, заедно с новоизбраните общински съветници и кметове на кметства в община Стара Загора.
Работен проект за изграждане на система за видеонабюдение се разработва в община Стара Загора. Това обяви в студиото на Дарик кметът Живко Тодоров.
„С поставянето на видеонаблюдение ще успеем да опазим новите автобуси, които предстоят да бъдат закупени и новите тролейбуси, чието пристигане очакваме през есента.
Проблемите с ромските квартали ще се задълбочават и могат да бъдат решени с децентрализация на МВР. Такова мнение изказа в студиото на Дарик кметът на Стара Загора Живко Тодоров. „В момента ние можем да се справим с шума, който се вдига в ромския квартал „Лозенец" само с помощта на полицията.
Проектът за ремонт на оградата на Второ основно училище в Стара Загора бе обсъден публично снощи в зала „П. Р. Славейков“, съобщиха от пресцентъра на общината.
Пет години в Стара Загора не са вдигани данък сгради, такса смет, както и другите такси, които общината събира.
Това стана ясно от публичния отчет на градоначалника Живко Тодоров.
„Макар с всяка изминала година да има леко повишаване в социалния статус на хората, но ако ние, пропорционално на това, повишаваме данъците, ще изядем това повишение, което хората получават като заплати, пенсии и каквото и да е“, посочи кметът.
Според него това не е най-добрата политика, защото всяка община иска повече приходи, но те се съобразяват със социалния статус на хората.
Даде и примери за сравнение при данъка на сградите в по-големите градове: Благоевград - 1,9 промила, Бургас - 1,75 ‰, Варна -2 ‰, Велико Търново - 2,5 ‰, Видин - 1,2 ‰, Враца - 1,5 ‰, Пазарджик - 1,7 ‰, Пловдив - 1,8 ‰, Столична община - 1,875 ‰, Ямбол- 1,98 ‰, Стара Загора - 1,45 промила.
Стара Загора се гордее и с ниска такса смет – 3,5 ‰.
Главният архитект на Стара Загора Иван Кирчев подаде оставка.
Поводът е сигнал на сдружение "Запазете Бедечка" в които се съобщава, че архитект Кирчев и проектантът на 5 от къщите, които ще се строят на територията на парк „Бедечка”, живеят на един и същ адрес.