След като ръководството на болница АГ "Шейново" се запозна с анализа на адвоката по медицинско право, прие решение спорът да бъде отнесен за разглеждане от компентетния Софийския районен съд.
Съветът на директорите на II САГБАЛ "Шейново" се запозна със становището на външния консултант, изготвено във връзка със заявената претенция от едно от семействата по казуса с разменените бебета, съобщиха от болницата.
Ще има ли правителство с третия, връчен на БСП мандат и при провал, ще накажат ли избирателите трите политически сили, които получиха мандати за кабинет и не го реализираха?
Прокуратурата разследва умисъл по казуса с разменените бебета. Това каза в предаването "Отговорите със Спасиана Кирилова" адвокатът на едно от семействата на разменените в болница "Шейново" бебета Стоян Стойков*.
Болница "Шейново" ще потърси външен консултант по казуса, предизвикан от размяната на двете бебета. От него се очаква да каже дали сумата е целесъобразна, както и по какъв ред трябва да стане изплащането – по съдебен или извънсъдебен.
Общо 600 000 лева обезщетение искат семействата на разменените бебета от болница "Шейново", съобщи bTV.
Припомняме, че за случая стана ясно в края на декември, когато една от майките случайно видяла, че номера на нейната грива и тази на детето не съвпадат.
Изпълнителният директор на АГ „Шейново“ д-р Румен Велев винаги е готов да поеме отговорност за разменените бебета като „отговорност на един морален акт“.
Приключи проверката на „Медицински надзор” в болница „Шейново” по казуса с разменените бебета. Наказана за грешката ще бъде акушерката, която е изписала децата.
За майките на разменените бебета реалността е подменена. В тази ситуация жените ще са много шокирани, те са уязвими. Майките са формирали началната привързаност.
Няма грешка при гривните, които са били поставени на бебетата - новородените са били сложени в грешното легло и размяната е станала още в началото, при първото кърмене.
"Обществото очаква правна реформа, която да съответства на съвременния живот. Да замениш две бебета и да изправиш две семейства пред тежкото изпитание да търсят истината, е като сюжет за филм".
Случаят с двете разменени бебета, който беше разгласен днес, е станал преди около 3 месеца. Това се разбра от думите на служебния здравен министър д-р Асен Меджидиев, който научил за драмата в АГ болница "Шейново" от медиите.
Прокуратурата разследва умисъл по казуса с разменените бебета. Това каза в предаването "Отговорите със Спасиана Кирилова" адвокатът на едно от семействата на разменените в болница "Шейново" бебета Стоян Стойков*.
Общо 600 000 лева обезщетение искат семействата на разменените бебета от болница "Шейново", съобщи bTV.
Припомняме, че за случая стана ясно в края на декември, когато една от майките случайно видяла, че номера на нейната грива и тази на детето не съвпадат.
Ще има ли правителство с третия, връчен на БСП мандат и при провал, ще накажат ли избирателите трите политически сили, които получиха мандати за кабинет и не го реализираха?
За майките на разменените бебета реалността е подменена. В тази ситуация жените ще са много шокирани, те са уязвими. Майките са формирали началната привързаност.
Няма грешка при гривните, които са били поставени на бебетата - новородените са били сложени в грешното легло и размяната е станала още в началото, при първото кърмене.
Съветът на директорите на II САГБАЛ "Шейново" се запозна със становището на външния консултант, изготвено във връзка със заявената претенция от едно от семействата по казуса с разменените бебета, съобщиха от болницата.
Случаят с двете разменени бебета, който беше разгласен днес, е станал преди около 3 месеца. Това се разбра от думите на служебния здравен министър д-р Асен Меджидиев, който научил за драмата в АГ болница "Шейново" от медиите.
След като ръководството на болница АГ "Шейново" се запозна с анализа на адвоката по медицинско право, прие решение спорът да бъде отнесен за разглеждане от компентетния Софийския районен съд.
"Обществото очаква правна реформа, която да съответства на съвременния живот. Да замениш две бебета и да изправиш две семейства пред тежкото изпитание да търсят истината, е като сюжет за филм".
Изпълнителният директор на АГ „Шейново“ д-р Румен Велев винаги е готов да поеме отговорност за разменените бебета като „отговорност на един морален акт“.
Приключи проверката на „Медицински надзор” в болница „Шейново” по казуса с разменените бебета. Наказана за грешката ще бъде акушерката, която е изписала децата.
Болница "Шейново" ще потърси външен консултант по казуса, предизвикан от размяната на двете бебета. От него се очаква да каже дали сумата е целесъобразна, както и по какъв ред трябва да стане изплащането – по съдебен или извънсъдебен.