Разменените бебета вече са при биологичните си майки

13 януари 2023, 11:48 часа • 10032 | прочитания

Разменените бебета в „Шейново” вече са при биологичните си родители. Това съобщи служебният здравен министър Асен Меджидиев. По думите му бебетата са били върнати при биологичните си родители в четвъртък (12 януари). Днес служебният премиер Гълъб Донев, заедно министъра на здравеопазването и на регионалното развитие провериха напредъка на проекта по изграждането на Национална детска болница в София.  

Още: Жълт код за опасни жеги в цялата страна

Още: Прогноза за времето - 25 юни 2025 г. (сряда)

Припомняме, че за случая стана ясно в края на декември, когато една от майките случайно видяла, че номера на нейната грива и тази на детето не съвпадат. След извършени два ДНК теста, резултатите показват, че съмненията й са правилни.

Заради случая трима служители на АГ "Шейново" са с дисциплинарни наказания.

Изпълнителният директор на болницата д-р Румен Велев  заяви по-рано, че винаги е готов да поеме отговорност за разменените бебета като "отговорност на един морален акт". Но уточни: "За момента не виждам такава причина, а виждам моята роля в това да изградя бързо и да подобрим системата за работа и изписване на бебета. Това, което е най-страшно е това, което се случва в семействата и пациентите", каза Велев на брифинг пред журналисти.

Още: Времето утре ще е опасно за здравето: Прогнозата на Ники Василковски

Още: Най-важните новини за деня: 24 юни 2025 г.

ОЩЕ: Директорът на АГ "Шейново" няма да подава оставка

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес