Повечето хора, когато си белят банан, се стремят да премахнат всички онези нишки, които се намират между ядливата сърцевина и обелката. Истината е, че именно тези влакна са изключително богати на витамини и минерали и ние не бива да се лишаваме от тях.
Още: Бял и кафяв ориз: Каква е разликата и кой е по - полезен
Още: Кардиолог: Топ 3 на най - полезните плодове за сърцето
Какво да знаем за нишките на бананите?
Влакната на този плод се наричат флоеми. Те са свръх богати на полезни компоненти. Основната им задача е да пренасят хранителни вещества в плода. Според направени проучвания става ясно, че в самите нишки се съдържат повече полезни фибри, отколкото в сърцевината на банана, заедно с обелката му.
В тези нишки има и огромни количества витамини А и В. В тях се съдържа и калий, който и сами знаете е много важен за човешкия организъм.
Експерти споделят за неочаквани ползи от бананите
Още: Диетолог: Закусвайте в този час, за да отслабнете
Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 11 май /валутен калкулатор/
Как да ги консумираме?
Ако поради някаква причина ви е неприятно да консумирате тези флоеми, съветът ни е да ги добавите към плодовите шейкове и смутита, които си приготвяте за закуска. Така няма да усетите присъствието им в напитката.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 предмета от домакинството, които имат срок на годност, а вероятно не знаете
Още: Кога не трябва да ядем кайсии: Отговорът ще изненада мнозина
Разбира се, можете да ги похапнете и без да ги добавяте към останалите плодове и съставки. Вкусът им не е чак толкова неприятен и ако веднъж се престрашите, то много скоро няма да ви прави впечатление дори.
Като за финал на днешната статия ще напомним, че бананите са изключително полезни плодове, затова е нужно да ги консумирате редовно. Два банана дневно е оптималната доза, която да включите в менюто си.
Хранете се здравословно и бъдете щастливи!
Още: Летни храни, които не бива да консумираме често
Още: Чай от розмарин: Защо е толкова полезен?