Героична Холандия надви световния шампион Франция

1893

Отборът на Холандия постигна престижна победа с 2:0 у дома световния шампион Франция в среща от турнира Лига на нациите. ,,Лалетата“ нанесоха първа загуба на ,,петлите“ след спечеления Мондиал в Русия през лятото. Освен това успехът на възпитаниците на Роналд Куман означаваше, че Германия изпада от Група А в Група Б.

Първата част в Ротердам премина под диктовката на домакините, които имаха огромно предимство във владението на топката, но така и не достигаха до чисти голови положения пред вратата на Юго Лорис. След няколко опасни центрирания на Мемфис Депай в наказателното поле, Жоржиньо Вайналдум откри резултата в 44-та минута, за да даде заслужен аванс на Холандия.

През втората част картината на терена не се промени, като ,,лалетата“ търсеха втори гол, с който да подпечат важния си успех. Търпението им бе възнаградено в последната минута на редовното време, когато Мемфис Депай отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение на Муса Сисоко срещу Френки де Йонг.

По този начин играчите на Роналд Куман трябва да избегнат поражението в последния си мач от надпреварата срещу Германия, за да завършат кампанията си на първо място и да се класират за финалите на Лига на нациите. Ако световният шампион от 2014 надвие холандците, то Франция ще приключи на върха в групата. Двубоят между Германия и Холандия е в понеделник в Гелзенкирхен.