Ливърпул се сгромоляса в дербито с Евертън, Юнайтед се измъчи с последния (ВИДЕО)

2424
Снимка: GettyImages

Ливърпул се издъни в борбата за титлата във Висшата лига! Мърсисайдци допуснаха изненадващо поражение от градския съперник Евертън с 0:2 на Гудисън Парк". Джарад Брантуейт откри резултата в средата на първото полувреме, а след почивката Доминик Калвърт-Люин удвои аванса на "карамелите".

Титлата за Ливърпул е мираж

Дарвин Нунес, Луиш Диас и Мохамед Салах пропуснаха хубави положения за гостите. Така отборът на Юрген Клоп на практика се сбогува с амбициите си за титла. Той заема второто място със 74 точки - на 3 от настоящия лидер Арсенал. Манчестър Сити, който има 73 пункта на сметката си, обаче е с два мача по-малко.

ОЩЕ: Непопулярен треньор наследява Юрген Клоп в Ливърпул

Трудна победа за Юнайтед над слабак

Манчестър Юнайтед се наложи трудно с 4:2 над последния в класирането Шефилд Юнайтед в отложен сблъсък от 29-ия кръг на Премиър лийг. На "Олд Трафорд" Джейдън Богъл даде преднина на гостите в 35-ата минута, но 180 секунди преди паузата Хари Магуайър изравни. Бен Беретон върна аванса на "остриетата" на старта на втората част.

Геният на Фернандеш

В този момент Бруно Фернандеш попадна под светлината на прожекторите. Португалският халф вкара две попадения и асистира на Расмус Хойлунд. Така "червените дяволи" събраха 53 точки, които ги изкачват на шестото място. Шефилд остава на дъното с 16 пункта.

ОЩЕ: "Нещата можеха да бъдат различни": Моуриньо се оплака от Ман Юнайтед