Мбапе и Дембеле се развихриха за разгром на ПСЖ, но Монако отложи празненствата (ВИДЕО)

25 април 2024, 01:15 часа • 2041 прочитания

Пари Сен Жермен разгроми Лориен с 4:1 като гост в двубой от 30-ия кръг на френската Лига 1. Големите звезди на "принцовете" Килиан Мбапе и Усман Дембеле се отличиха с по две попадения за 25-ия пореден мач на тима на Луис Енрике без загуба в първенството. В средата на първата част националите на "петлите" се разписаха по веднъж и на практика убиха интригата в срещата.

Монако отложи празненствата в Париж

Основният конкурент на парижани Монако постигна много важна победа с 1:0 у дома срещу Лил и по този начин не позволи на ПСЖ официално да спечели титлата още днес. Единственото попадение за отбора от Княжеството вкара Юсуф Фофана в 61-вата минута. В другия сблъсък от Лига 1, игран по това време, Олимпик Марсилия и Ница завършиха 2:2.

ПРИПОМНЕТЕ СИ: Червен картон закопа Барселона! ПСЖ отстрани каталунците (ВИДЕО)

Дните до Евро

Класирането в Лига 1

Така Мбапе и компания са еднолично на върха с 69 точки - 11 пред Монако при оставащи четири срещи до края шампионата. Брест заема третото място с 53 пункта, а Лил е 4-ти с 52. В предния кръг столичният гранд размаза Лион за едно полувреме (ВИДЕО и подробности вижте в линка).