Агресията при кучетата е присъща на самата природа, ако се насърчава, можете да отгледате истинско чудовище.
Още: Как да стерилизираме буркани в съдомиялна?
Още: Как да имаме винаги пресни домати в буркани?
Домашният любимец перфектно усеща настроението на непознати и знае кога си струва да „покаже зъбите“ и кога можете да преминете с „просто предупреждение“.
Кучетата хапят не само непознати, но и собствените си собственици и дори деца. Агресията при кучетата условно се разделя на няколко нива. Тези разделения са условни, но се смята, че има породи с високо, средно и ниско ниво на агресивност.
Видове агресия и как да премахнете агресията при куче
Има няколко вида агресивно поведение при кучета. Всеки тип изисква специален подход за коригиране на агресията при кучета.
Още: Какви особености има в консервирането на чери домати?
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 22 юли /валутен калкулатор/
Доминираща агресия при кучета
Този вид агресивно поведение при кучетата се проявява от кученце. Ако не бъде спряно, същото "чудовище" ще расте. Доминиращата агресивност при кучета е ситуация, когато животното налага волята си на собственика, поставя се в йерархичната верига на "кой е главният" на първо място.
В този случай животното е свободно да ухапе собственика и членовете на семейството за елементарно нещо, например, ако нарушава съня му. Понякога под този вид агресията се крие при кучета поради някакво скрито заболяване.
Още: Помага ли киселото мляко против изгаряне или не
Още: Стихотворение на деня, 22 юли, от Радой Ралин
Справянето с тази агресия е възможно само ако стопанинът покаже "кой е шефът в къщата", но без нападение, а чрез убеждаване.
Как да премахнете агресията при куче?
Агресивно поведение при кучета поради заболяване
Агресията при кучета от следния тип е резултат от заболявания (медицински или психологически). В този случай ще помогне само ветеринарен лекар, който ще определи каква е причината, може би това е "синдром на раздяла" или нарушение на нервната активност.
Най-дружелюбните към човека породи кучета
Предизвикана от страх агресия при кучета
Страхът, изпитван от домашен любимец, също може да бъде източник на агресивно поведение при кучета. Най-често това засяга животни, взети от приюти или прибрани от улицата, които са преживели малтретиране на собствената си кожа. Ако не можете да се справите сами с проблема, важно е да се свържете с вашия ветеринарен лекар навреме. Често на такива животни се предписват успокоителни.
Хранителна агресия при кучета
Ако кучето ръмжи, когато се опитате да му вземете храна, лакомства или играчки, това е така наречената агресия на притежание и храна. Трябва да го изкорените в детството. Кученцето трябва да е спокойно за факта, че собственикът е взел храната от него и след това я е върнал. Можете да започнете, като седнете до кученцето, вземете храна в ръката си от купа и дадете на кученцето храна от ръцете си. Кученцето ще смята собственика за доминиращ индивид, на който може да се има доверие.
5-те най-често предавани болести от куче на човек
Други видове агресия при кучета
Има видове агресивно поведение при кучета, като майчина и ловна, които са заложени от природата и с тях е доста трудно да се справите. Тук ще помогнат контролът, разбирането и мирът. Агресията при кучета може да възникне, когато в къщата живеят няколко домашни любимци. За да се избегнат подобни проблеми, обикновено се отглеждат животни от различен пол. Имат нужда от достатъчно пространство, индивидуално, а не съвместно хранене, за предпочитане в различни стаи.