Руският опозиционер Владимир Кара-Мурза е освободен от режима в Кремъл в рамките на мащабната размяна на политически затворници със САЩ и Запада на 1 август.
Прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков коментира на 1 август, че не е забелязал проблеми с YouTube на телефона си. Това той каза пред репортери във връзка с масовите оплаквания на руските потребители за проблеми с видео хостинга.
Германия обмисля да закупи норвежки системи за противовъздушна отбрана NOMADS за Украйна. Тъй като производството на новата система едва започва, най-мощната европейска икономика може да привлече и свои компании, които да инвестират в неговото разширяване.
Папа Франциск се срещна с циркови артисти в Остия, съобщиха от информационния канал на Ватикана.
Папата пътува до Остия този следобед, за да посети сестра Женевиев Жанингрос и общността от циркови артисти.
На 31 юли украински FPV дрон е свалил руски хеликоптер Ми-8. Вероятно това е първият подобен случай, когато дрон е използван успешно за унищожаване на хеликоптер във въздуха.
На 23 юли френската полиция арестува руснак, който е заподозрян, че е подготвял дестабилизиращи действия в периода, в който ще се проведат Олимпийските игри в Париж.
Появи се пореден сигнал, че режимът на диктатора Владимир Путин готви голяма размяна на затворници. Самолет Ан-148 е кацнал в руския ексклав Калининград, разположен между Литва, Полша и Балтийско море.
Руските власти подновиха информационните си атаки срещу Молдова след съобщенията, че властите в Кишинев разследват двама молдовски държавни служители за шпионаж.
Първият дипломат на Литва Габриелиус Ландсбергис коментира пристигането на първата партида изтребители F-16 в Украйна. В социалната мрежа Х министърът на външните работи на балтийската държава написа: "Още едно невъзможно нещо се оказа напълно възможно".
Руският военен натиск в Украйна не отслабва и тактическите руски успехи продължават да се трупат, но все още няма голям руски пробив никъде – с оглед развитието на нещата явният въпрос е чии сили и ресурси ще се окажат по-големи и то в рамките на тази година: Кой ще диктува мира в Украйна: Русия се демилитаризира и хвърля всичко сега (ОБЗОР – ВИДЕО)
Интензивността на бойните действия по целия фронт в Украйна расте на дневна база.
На 31 юли румънското министерство на отбраната потвърди, че е открило още фрагменти от дронове близо до село Чаталкьой, от другата страна на река Дунав, на границата с Украйна.
Решението дали Украйна да се откаже от част от своите територии, които сега са окупирани от Русия, следва да бъде взето от украинския народ на референдум.
Американците не са готови да признаят поражение в Украйна, пише хърватското издание Advance. Вашингтон се съгласява да поеме риск като даде на Киев още един шанс.
Британската полиция обяви официално, че е повдигнала обвинение на 17-годишен тийнейджър във връзка с атаката с нож в Саутпорт, която отне живота на три малки момичета - на 6, на 7 и на 9 годинки, предаде Асошиейтед прес: Безредици и бой с полицията след убийството на 3 деца в Саутпорт (ВИДЕО)
Полицията заяви, че на тийнейджъра, чието име не беше посочено поради възрастта му, са повдигнати обвинения в убийството на трима души и в опит за убийство на десетима.
Генерал-майор от ФСБ Дмитрий Муришов, който се смята за основен борец с корупцията във Федералната митническа служба на Русия, е обвинен във вземане на подкупи.
Двама германски пилоти оцеляха по чудо след самолетна катастрофа край бреговете на Гренландия.
Two German pilots miraculously survived a plane crash off the coast of GreenlandTheir plane suffered engine failure and the pilots immediately made a distress call.