Астън Вила сгафи преди финала в Лига на конференциите, Фиорентина удари Брюж в края (ВИДЕО)

2563

Астън Вила допусна изненадваща загуба от Олимпиакос с 2:4 в първи полуфинален дуел в Лигата на конференциите. На стадион "Вила Парк" гостите поведоха с два гола до 30-ата минута. "Лъвовете" успяха да възстановят паритета след почивката, но инкасираха още две попадения и намалиха значително шансовете си за трофей.

Мароканец наниза два гола на Вила, но англичаните изравниха

Гръцкият тим откри pезултата още в 16-ата минута чрез мароканския си нападател Айюб Ел Кааби. Малко по-късно същият удвои аванса на тима си. В края на първото полувреме Оли Уоткинс се възползва от пас на Муса Диаби и намали изоставането на домакините. Веднага след почивката именно направилият асистенция Диаби възстанови паритета.

ЛИГА ЕВРОПА: Непобедим Леверкузен подчини Рома и е близо до финал(ВИДЕО)

Хеттрик на Ел Кааби и пропусната дузпа за Астън Вила

Броени секунди по-късно Олимпиакос получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Ел Кааби, който оформи своя хеттрик. В 67-ата минута Сантяго Хесе вкара за 4:2. В заключителната фаза на сблъсъка Дъглас Луис пропусна от бялата точка за Вила.

Гол на бивш нападател на Лудогорец не стигна на Брюж срещу Фио

В другия полуфинал Фиорентина стигна до драматичен успех с 3:2 над Клуб Брюж. На "Стадио Артемио Франки" Рикардо Сотил откри резултата едва в петата минута, но до средата на първата част Ханс Ванакен изравни от дузпа. В 37-ата минута Андреа Белоти отново изведе италианския състав напред.

Игор Тиаго отбеляза, но Фиорентина удари в края

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 60-ата минута, когато Рафаел Ониедика си изкара бързи два жълти картона. Това не попречи на бившия нападател на Лудогорец Игор Тиаго да възстанови хикса на таблото. В първата минута на добавеното време обаче Фио шокира съперника си и М'Бала реализира за крайното 3:2.

В СЪЩОТО ВРЕМЕ: Лудогорец пак разгроми Хебър и ще играе финал с Ботев Пловдив за Купата на България (ВИДЕО)