Дортмунд е по-близо от ПСЖ до финал в Шампионска лига, но интригата е жива (ВИДЕО)

2511

Борусия Дортмунд постигна изключително важен успех с 1:0 над Пари Сен Жермен в първи полуфинален двубой между двата тима от Шампионска лига. На "Сигнал Идуна Парк" единственото попадение в срещата отбеляза Никлас Фюлкруг в 36-ата минута, възползвайки се от страхотна асистенция на Нико Шлотербек. Реваншът е на „Парк де Пренс“ на 7 май от 22:00 часа българско време.

Прекрасна асистенция в основата на гола на Борусия

В началните 20 минути Усман Дембеле стреля два пъти, но извън целта. Джейдън Санчо бе изведен от Юлиан Бранд и шутира от малък ъгъл. Донарума внимаваше и спаси. В 36-ата минута Нико Шлотербек пусна превъзходен дълъг пас към Фюлкруг, който надбяга противников бранител и преодоля стража на гостите за 1:0. До почивката италианският вратар трябва още веднъж да демонстрира класата си, за да се справи с удар на Забицер.

ПРЕДИ ДНИ: Лайпциг разгроми Дортмунд и го отказа от топ 4, Байерн би "палача" на Левски (ВИДЕО)

Две последователни греди за ПСЖ

След почивката възпитаниците на Луис Енрике стигнаха до най-чистото си положение. Килиан Мбапе отправи диагонален изстрел, който се спря в гредата. Топката стигна до Ашраф Хакими, чийто опит също попадна в страничния стълб. Опасности валяха и пред двете врати. Фюлкруг можеше да се разпише още веднъж. Таранът обаче не успя да засече по най-добрия начин подаване по земя и не намери целта.

Вратарят на Дортмунд запази суха мрежа

"Принцовете" натиснаха педалите в заключителната фаза. Грегори Кобел ги отчайваше, а нови попадения не паднаха. В другия полуфинален дуел Байерн и Реал оставиха развръзката за "Бернабеу" след две дузпи (ВИДЕО и подробности вижте в линка).