Фиорентина "счупи" гредите, но се класира за финал в Лига на конференциите (ВИДЕО)

3130

Фиорентина е първият финалист в турнира Лига на конференциите! "Ла Виола" завършиха 1:1 срещу Клуб Брюж при визитата си на стадион „Ян Бредел“ и с общ резултат 4:3 отстраниха белгийския гранд. Решаващото попадение падна в 85-ата минута, когато Лукас Белтран отбеляза от дузпа.

Брюж вкара в 20-ата минута и изравни общия резултат

Първата среща в Италия завърши с драматичното 3:2 за "виолетовите", което им осигури двубой за титлата срещу Астън Вила или Олимпиакос. Иначе в реванша двата отбора стартираха равностойно. При първото по-чисто положение в 20-ата минута капитанът на Брюж Ханс Ванакен намери на втора греда Максим де Кюпер, който засече с глава и откри резултата.

ОЩЕ: Интер стартира празненствата по случай 20-та си титла с бой над Торино (ВИДЕО)

Дните до Евро

Фиорентина уцели 3 греди

Възпитаниците на Винченцо Италиано мигновено опитаха да отговорят и създадоха няколко хубави ситуации. В 36-ата минута Кристиан Куаме разтресе напречната греда, а след почивката Кристиано Бираги стори същото, стреляйки от пряк свободен удар. Малко по-късно футболистите на Фио за трети път бяха спрени от греда. Куаме отново остана на косъм от гол.

Дузпа в 85-ата минута класира Фио на финал

В заключителната фаза на срещата италианците получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу М'бала Нзола. Зад топката застана Белтран и не сбърка за 1:1. До последния съдийски сигнал Пиетро Терачано демонстрира качествата си и не допусна нови попадения.

ЛИГА ЕВРОПА: Непобедим Леверкузен подчини Рома и е близо до финал в Лига Европа (ВИДЕО)