Меси развали прокобата срещу Чех и Барса удари Арсенал в Шампионска лига

6108

Шампионска лига има още един почти сигурен четвъртфиналист и това е носителят на трофея от предходния сезон Барселона. Каталунците изиграха силен двубой и спечелиха с 2:0 гостуването си на Арсенал на "Емиратс" в първи осминафинален двубой между двата гранда.

Решаваща роля в мача изигра Лионел Меси, който сложи край на головата си суша срещу Петър Чех и с два гола през второто полувреме донесе победата на своя тим. Първото си попадение той вкара в 72' след асистенция на Неймар, а 10 минути по-късно отбеляза и от дузпа, свирена за нарушение на Матийо Фламини.

УЖАС: Футболист уби съдията заради червен картон

Аржентински футболист застреля съдията и рани играч от противниковия отбор, след като беше изгонен от терена, съобщи "Mirror". Инциден...

До момента Меси нямаше гол срещу Петър Чех, който до преди сезон и половина пазеше вратата на Челси.

Победата пък почти сигурно значи класиране за Барселона напред в турнира. През настоящия сезон "блаугранас" нямат поражение на "Камп Ноу", въпреки че не са се изправяли и срещу съперник от класата на Арсенал, освен Реал Мадрид, който беше пометен с 4:0. Реваншът е след две седмици.

Каталунците трябва да са благодарни и на своя вратар Марк-Андре Тер Щеген, който записа страхотен мач и спаси 3 отлични положения в полза на "артилеристите".

ПОДРОБНОСТИ И ВИДЕО ВИЖТЕ В SPORTLIVE.BG

Юве и Байерн не успяха да се победят, "Старата госпожа" навакса 2 гола

Ювентус и Байерн Мюнхен не успяха да се победят в един от най-чаканите осминафинали в Шампионска лига. Двата тима завършиха наравно 2...