Непобедим Леверкузен подчини Рома и е близо до финал в Лига Европа (ВИДЕО)

2758

Байер Леверкузен продължава да пише история с мачове без загуба във всички турнири и се доближи до финал в Лига Европа. "Аспирините" подчиниха Рома в първия сблъсък между двата отбора. Флориан Вирц откри резултата в 28-ата минута, а асистенцията бе дело на Алехандро Грималдо. Роберт Андрих подпечата победата в заключителната фаза, завършвайки многоходово нападение.

Лукаку уцели греда, Фирц не прощава

На "Стадио Олимпико" срещата започна на високи обороти. Опасности валяха и пред двете врати, а в 21-вата минута Ромелу Лукаку разтресе напречната греда. Малко по-късно момчетата на Шаби Алонсо се възползваха от грешка в отбраната на противника и Вирц вкара за 0:1. До почивката Леверкузен пропиля още един златен шанс.

ПРЕДИ ДНИ: Гол в 95-ата минута донесе успеха на Рома при преиграването с Удинезе (ВИДЕО)

Успехът е подпечатан

През втората част гостите се втурнаха в търсене на второ попадение. Те стигнаха до него в 72-рата минута, когато Андрих матира Миле Свилар и удвои преднината на тима си.

Олимпик Марсилия и Аталанта оставиха всичко за реванша

В другия полуфинален дуел Олимпик Марсилия и Аталанта завършиха 1:1 на "Стад Велодром". Джанлука Скамака изведе бергамаските напред едва в 11-ата минута. До средата на първото полувреме Шансел Мбемба възстанови паритета. Така интригата остана за реванша.

ОЩЕ: Дортмунд е по-близо от ПСЖ до финал в Шампионска лига, но интригата е жива (ВИДЕО)