Съдиите отърваха Ювентус от трета поредна загуба в Серия А

4554

С изключителната подкрепа на съдиите - по традиция в полза на Ювентус, шампионите на Италия се отърваха от срамна трета поредна загуба в три мача от старта на калчото. Юве завърши 1:1 с Киево в Торино, но трябва да благодари горещо на рефера.

Още в 5-тата минута гостите сюрпризираха своите именити домакини и вкараха мача в доста неудобно за Ювентус русло. Киево се прибра назад и обезличи нападателите на бианконерите, като скандалните моменти дойдоха през втората част. След около час игра "летящите магаренца" вкараха втори гол, благодарение на пресечка след корнер, но той беше отменен безумно за нарушение, каквото не се виждаше. Минути преди това Ювентус удари греда чрез Паоло Диабала. В 83-тата минута новото попълнение на Юве Хуан Куадрадо си изпроси дузпа, като падна моментално, усещайки контакт със защитника и Диабала изравни с бемилостен удар в горния ляв ъгъл.

Ювентус страда - с един гол и без нито една точка вече втори кръг

След като шампионите на Англия Челси вече поставиха рекорд по най-слаб старт на новия сезон във Висшата лига, същото направи и Ювентус ...

Спечелената точка означава, че Юве вече е на 15-то място, а черните облаци около главата на Масимилиано Алегри се сгъстяват.