РЗС разполага с достоверна информация, че функционери от "Позитано 20" продължават да оказват пряк натиск върху Министерството на земеделието и новоизбрания шеф на Държавен фонд „Земеделие” (ДФЗ) по проекти и кадрови решения.
Още: Гуцанов каза колко възрастни хора са изведени от домове
Още: Кандидат за президент: Николай Денков отговори за себе си
От РЗС коментират в позицията, изпратена до медиите: Считаме за недопустимо Димитър Дъбов да иска да прокара свое протеже за заместник шеф на фонда, а Светла Бъчварова да пробута свой човек за директните плащания. Освен това е крайно време Моника Станишева да се примири, че фонда вече няма да работи за частните й интереси и да разбере, че канала за комисионни от „семейството” към нея е пресечен.
От партията на Яне Янев призовават за безпристрастност и професионализъм при управлението на публичните финанси в ДФЗ в този междинен период. Според тях министър Греков и шефът на фонда Атанас Добрев трябва незабавно да предоставят всички документи на прокуратурата.
Ако сме правова държава, криминалното „семейство” (бившите директори Мирослав Николов и Виолета Александрова) трябва незабавно да бъде арестувано. Само за няколко дни по данни на служители на фонда са открити документални престъпления отнасящи се за над 100 млн. евро. Висшите чиновници са потресени от това как е търгувано с труда им и как всички правила на ДФЗ-РА са погазени от „семейството”, което си е позволило дори да ползва служители от Дирекция „Противодействие на измамите” за рекетьори, завършват от РЗС.
Още: Извинявайте: От гласуване с телефон до убит от Израел българин в Газа - говори външният министър
Още: Ивайло Мирчев: Антикорупционната комисия действа като ОПГ под политическа маска
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Терзиев покани всички партии в СОС да обсъдят бюджета на София
Още: "Не разпространявайте спекулации": Желязков с призив към търговските вериги