Кабинковата въжена линия от Банско до Бъндеришка поляна ще работи за великденските празници от 1 до 6 май, предаде Стандарт нюз.
Още: Какво ще е времето през почивните дни: Прогнозата на Деница Стоянова
Още: Най-важните новини за деня: 2 май 2025 г.
Гостите на курорта ще могат да се насладят на разходки в красивата Пирин планина с помощта на лифта. Очаква се над 10 000 туристи от страната и чужбина да атакуват планинския град за Великден. През летния сезон всички любители на природата могат да се качат в Пирин и кабинковата въжена линия.
От 1 до 30 юни и от 16 септември до 30 ноември лифтът ще работи само в делнични дни - ще тръгва еднопосочно в 08:00 ч сутринта нагоре, а ще се връща в 16:30 часа следобед в Банско.
За активния летен сезон от 01 юли до 15 септември кабинката ще работи непрекъснато с работно време от 08:00 часа до 16:30 часа.
Още: Как ще се пенсионираме: Идеи с много неизвестни (ВИДЕО)
Още: За и против промените за споделеното родителство: Говори съвносител на проекта