Светкавицата удари на 100 метра в Москва

6810

Напълно очаквано голямата звезда в света в най-бързата лекоатлетическа дисциплина Юсеин Болт завоюва световната титла на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва. За Болт това не се оказа особено трудно, предвид и липсата на най-големите му съперници в лицето на Тайсън Гей, Йохан Блейк и Асафа Пауъл, които криминално пропуснаха първенството.

Болт спечели състезанието с 9,77 секунди, а другите два медала взеха Джъстин Гатлин и Неста Картър. Гатлин стана втори с резултат 9,85 секунди, а Картър остана с 9,95 секунди. На четвърто и пето място също останаха ямайци - Кемар Бейли-Коул и Никел Ашмеаде с равно време от по 9,98 секунди. На предишното световно първенство Дегу Болт направи фалстарт и Йохан Блейк взе титлата.

Четирима ямайци стигнаха до финала на 100 метра в Москва

Световният рекордьор Юсеин Болт не даде 100 процента от себе си, но безпроблемно се класира за финала на спринта на 100 метра от Свет...

За съжаление спринтът беше помрачен от дъжда, който наводни пистата и попречи да бъдат постигнати и по-силни резултати.