Президентът на КНСБ Пламен Димитров призова цената на водата за потребителите в цялата страна да бъде единна, а инвестициите в сектора да са ангажимент на държавата.
Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ започва от днес поетапни протестни действия във връзка с предстоящото приемане на държавния бюджет и недостатъчните средства, предвидени в него, за устойчив ръст на възнагражденията в градския транспорт в страната.
Протест под надслов „Достоен труд - достойно заплащане” ще се проведе на магистрала „Хемус”. Демонстрацията, организирана от КНСБ, се очаква да се състои в лявото пътно платно на аутобана в посока София, преди тунел „Топли дол”.
КНСБ оценява внесения бюджет за 2024 година с измененията, които бяха направени в последните дни, като напрегнат, особено в приходната част, като се има предвид, че вече е и без таксата за пренос на газ. Това заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров на пресконференция, ден преди заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, цитиран от БГНЕС.
В България има недостиг на над 200 000 работни места в различни региони, основно в големите градове. Като има недостиг на кадри, цената на труда трябва да е висока.
Инфлацията не се бори с табелки и сайтове, а с пазарни механизми. Така президентът на Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) Пламен Димитров коментира инициативата за цените на храните на Министерството на икономиката и индустрията – "Достъпно за вас“.
Възможно е издръжката на живот да скочи в условията на протичаща втора война. Дано да не се случи, но всички виждаме, че за съжаление прогнозите са в тази посока, най-вече базирани върху цената на петрола.
От КНСБ алармират, че обещаното увеличение на заплатите на университетските преподаватели не е изплатено. В отворено писмо до премиера, просветния министър и председателя на парламентарната комисия по образованието, от Синдикат "Висше образование и наука" към КНСБ възразяват срещу обещаното, но забавено изплащане на увеличението на заплатите на университетските преподаватели.
Това заяви председателят на КНСБ Пламен Димитров в разговор за бъдещето на въглищната индустрия пред БНТ.
Димитров конкретно каза думите след като председателят на АИКБ Васил Велев разви следната теза: С 1000 – 1500 лв. по-високи са заплатите в региона на Стара Загора за енергийния сектор – правилно е разликата със заплатата на ново работно място да се дава от държавата.
Не споделям мнението, че споразумението за въглищните централи е безсмислено. Постигнати са две много важни неща – там пише нещо изключително важно, че държавата няма да ограничава по никакъв начин въглищните мощности на непазарен принцип и ще подкрепя критичната (въглищна) инфраструктура.
Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) излезе с остра позиция срещу две политически партии - "Възраждане" и "Има такъв народ", и един независим депутат - Радостин Василев.
"Имаме реални факти и прогнози, а не политически измислици. За да има съгласие, трябва да има разговор, за да бъде чут всеки и да се намери най-доброто решение".
КНСБ няма да участва в преговорите за въглищните региони при премиера. Това стана ясно от официална позиция, разпространена на интернет страницата на синдиката.
Премиерът акад. Николай Денков е поканил синдикатите за среща в неделя. Това обяви президентът на КНСБ Пламен Димитров пред Нова телевизия.
Причината е протестите и пътните блокади на енергетиците заради Плана за справедлив преход.
Протестиращите енергетици и миньори искат гаранции, че до 2030 г. няма да има ангажимент за затваряне на мини и ТЕЦ-ове, нито намаляване на капацитетите им.
„Решението на правителството за плавен преход не ни устройва. Радвам се, че един от нашите работници (депутатът от ПП-ДБ Георги Ганев), беше при вас в студиото, защото всички тези хора – в Министерския съвет и в Народното събрание, са наши работници – на гражданите на България.
„Нашият протест беше планиран преди повече от месец и този на зърнопроизводителите съвпадна с него. Хората, които бяха в центъра на София – 10 000 души, ясно казаха, че искат максимално бързо да се вземе решение за максимално дълго запазване на въглищните централи“.
В България има недостиг на над 200 000 работни места в различни региони, основно в големите градове. Като има недостиг на кадри, цената на труда трябва да е висока.
Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) излезе с остра позиция срещу две политически партии - "Възраждане" и "Има такъв народ", и един независим депутат - Радостин Василев.
„Нашият протест беше планиран преди повече от месец и този на зърнопроизводителите съвпадна с него. Хората, които бяха в центъра на София – 10 000 души, ясно казаха, че искат максимално бързо да се вземе решение за максимално дълго запазване на въглищните централи“.
Не споделям мнението, че споразумението за въглищните централи е безсмислено. Постигнати са две много важни неща – там пише нещо изключително важно, че държавата няма да ограничава по никакъв начин въглищните мощности на непазарен принцип и ще подкрепя критичната (въглищна) инфраструктура.
"Имаме реални факти и прогнози, а не политически измислици. За да има съгласие, трябва да има разговор, за да бъде чут всеки и да се намери най-доброто решение".
Това заяви председателят на КНСБ Пламен Димитров в разговор за бъдещето на въглищната индустрия пред БНТ.
Димитров конкретно каза думите след като председателят на АИКБ Васил Велев разви следната теза: С 1000 – 1500 лв. по-високи са заплатите в региона на Стара Загора за енергийния сектор – правилно е разликата със заплатата на ново работно място да се дава от държавата.
Протестиращите енергетици и миньори искат гаранции, че до 2030 г. няма да има ангажимент за затваряне на мини и ТЕЦ-ове, нито намаляване на капацитетите им.
От КНСБ алармират, че обещаното увеличение на заплатите на университетските преподаватели не е изплатено. В отворено писмо до премиера, просветния министър и председателя на парламентарната комисия по образованието, от Синдикат "Висше образование и наука" към КНСБ възразяват срещу обещаното, но забавено изплащане на увеличението на заплатите на университетските преподаватели.
Протест под надслов „Достоен труд - достойно заплащане” ще се проведе на магистрала „Хемус”. Демонстрацията, организирана от КНСБ, се очаква да се състои в лявото пътно платно на аутобана в посока София, преди тунел „Топли дол”.
„Решението на правителството за плавен преход не ни устройва. Радвам се, че един от нашите работници (депутатът от ПП-ДБ Георги Ганев), беше при вас в студиото, защото всички тези хора – в Министерския съвет и в Народното събрание, са наши работници – на гражданите на България.
КНСБ оценява внесения бюджет за 2024 година с измененията, които бяха направени в последните дни, като напрегнат, особено в приходната част, като се има предвид, че вече е и без таксата за пренос на газ. Това заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров на пресконференция, ден преди заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, цитиран от БГНЕС.
КНСБ няма да участва в преговорите за въглищните региони при премиера. Това стана ясно от официална позиция, разпространена на интернет страницата на синдиката.
Премиерът акад. Николай Денков е поканил синдикатите за среща в неделя. Това обяви президентът на КНСБ Пламен Димитров пред Нова телевизия.
Причината е протестите и пътните блокади на енергетиците заради Плана за справедлив преход.
Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ започва от днес поетапни протестни действия във връзка с предстоящото приемане на държавния бюджет и недостатъчните средства, предвидени в него, за устойчив ръст на възнагражденията в градския транспорт в страната.
Възможно е издръжката на живот да скочи в условията на протичаща втора война. Дано да не се случи, но всички виждаме, че за съжаление прогнозите са в тази посока, най-вече базирани върху цената на петрола.
Президентът на КНСБ Пламен Димитров призова цената на водата за потребителите в цялата страна да бъде единна, а инвестициите в сектора да са ангажимент на държавата.
Инфлацията не се бори с табелки и сайтове, а с пазарни механизми. Така президентът на Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) Пламен Димитров коментира инициативата за цените на храните на Министерството на икономиката и индустрията – "Достъпно за вас“.