Министерството на вътрешните работи реагира на критичния одит на Сметната палата за управлението на фонд "Пътна безопасност", като заяви, че вече са предприети мерки за ограничаване на разходите до дейности, пряко свързани с намаляването на пътния травматизъм.
Близо 523 млн. лева, събрани от глоби за нарушения на пътя, стоят неизползвани във Фонда за безопасност на движението, докато България продължава да е сред държавите с най-висока смъртност при катастрофи в Европейския съюз.
Близо 523 млн. лева, събрани от глоби за нарушения на пътя, стоят неизползвани във Фонда за безопасност на движението, докато България продължава да е сред държавите с най-висока смъртност при катастрофи в Европейския съюз.
Министерството на вътрешните работи реагира на критичния одит на Сметната палата за управлението на фонд "Пътна безопасност", като заяви, че вече са предприети мерки за ограничаване на разходите до дейности, пряко свързани с намаляването на пътния травматизъм.