Левски подчини ЦСКА и стана шампион на България по волейбол за 15-и път (СНИМКИ)

2940
Снимка: bvf-web.dataproject.com

Левски София подчини Вечния си съперник ЦСКА и завоюва 15-та титла в мъжкия шампионат по волейбол. "Сините" победиха след обрат с 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:21) у дома срещу "червените", триумфирайки в серията категорично с 3:0 успеха.

Левски

ЦСКА поведе, но Левски се завърна ударно

В първия гейм "армейците" поведоха със 7:2, но възпитаниците на Николай Желязков успяха да се върнат в двубоя при 7:9. Те дори изравниха при 11:11. Воденият от Александър Попов състав обаче взе аванс в мача след 25:23. Във втората част на дербито в пълната зала "Левски София" домакините натрупаха солидна преднина начало и не допуснаха сериозни грешки - 1:1.

ОЩЕ: Страхотна новина: България ще е домакин на Европейското по волейбол за мъже през 2026-а

Левски волейбол

Категоричен Левски не остави шансове на ЦСКА

Третият гейм се оказа решителен за крайния изход на сблъсъка и серията. "Сините" дръпнаха с 13:10. ЦСКА възстанови паритета при 16:16, преди нова силна поредица в атака за Левски и безапелационно 25:20. В последната част младият състав на домакините отново игра на високо ниво и събитията на полето бяха изцяло в тяхна полза. Авансът от две точки се задържа до края, когато и се увеличи, а Майкон Морейра подпечата победата с атака през центъра.

Най-резултатните във финала

Най-резултатен за победителите стана Кристиян Титрийски с 18 точки. Неговият съотборник Владимир Гърков добави още 17. За "червените" с 24 пункта се отличи Страхиня Бързакович. По-рано през кампанията момчетата на Желязков спечелиха и Суперкупата на страната.

ОЩЕ: Ето 30-те избраници на Бленджини за Лигата на нациите