Интер задълбочи кризата в Милан и съхрани надежди за титлата (ВИДЕО)

1883

Отборът на Интер успя да победи Милан с минималното 1:0 в дербито на Милано от 21-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата отбеляза Лаутаро Мартинес, а с него "нерадзурите" съхраниха и надежди да се борят за титлата в италинското първенство.

Действащият шампион бе надигран от Интер, който игра по-силно през по-големи периоди от мача. В 34-ата минута "нерадзурите" излязоха напред в резултата, след като бившият футболист на Милан Хакан Чалханоглу намери Лаутаро, а той вкара във вратата на Татарушану.

Интер - Милан

През второто полувреме Интер продължи да контролира развоя на срещата както по отношение на владението на топката, така и по отношение на броя отправени удари. Чисти голови ситуации обаче липсваха, а резултатът остана непроменен.

Интер остава на втора позиция с 43 пункта и изостава на 13 точки от лидера Наполи, който по-рано разби Специя. Милан пък задълбочи кризата и вече пети пореден шампионатен двубой няма победа. Тимът изпадна до шесто място с 38 точки.