Ливърпул отново би Тотнъм и продължи похода към титлата във Висшата лига

3389
Снимка: Gulliver/GettyImages

Ливърпул записа 12-та поредна победа във английската Висша лига, след като в мач от 22-ия кръг надигра Тотнъм като гост с 1:0.

Единственото попадение в срещата отбеляза Роберто Фирмино в 37-та минута. Бразилецът се възползва от асистенция на Мохамед Салах и в наказателното поле не остави шансове на вратаря.

Ливърпул продължи победния си ход и в новата година

Отборът на Ливърпул възстанови преднината си от 13 точки на върха на класирането във Висшата лига, след като победи Шефилд Юнайтед с 2:...

През първата част мърсисайдци имаха по-добрите положения, а Садио Мане уцели гредата. Към средата на второто полувреме „шпорите” показаха по-добра игра, а най-чистият им шанс дойде в 82-та минута, когато Ло Селсо се размина с гола след отлично центриране на Орие.

Така Ливърпул регистрира няколко рекорда с успеха си. „Червените” постигнаха най-добрия си старт на сезона, а освен това подобриха постижението на Манчестър Сити от сезон 2017/18, когато „гражданите” спечелиха 59 точки от първите си 21 мача.

Футболистите на Юрген Клоп вече имат 61. Ливърпул записа и 38-ми пореден двубой без поражение във Висшата лига. За последно Манчестър Сити ги победи на 3 януари миналата година.