Левски и ЦСКА разочароваха в дългоочакваното дерби

7688
Снимка: Официален сайт на Левски

Колосите на българския футбол Левски и ЦСКА разочароваха с изявите си в голямото дерби на Първа лига. На стадион "Васил Левски" двата столични гранда завършиха 0:0 в мач, който ще се запомни с около 10 минути качествен футбол, много сблъсъци, жълти и червени картони и много, много битка.

През първите 45 минути Левски беше по-добрият отбор, но не реализира положенията си, а с течение на мача "червените" изравниха играта, а положенията пред двете врати липсваха. В началото на втората част "армейците" излязоха като преродени и имаха 3-4 страхотни положения само в рамките на 5 минути, но не успяха да реализират. След това качеството на футбола спадна, а двата отбора не стигнаха до ситуации, при които може да падне гол.

Борисов не е съгласен системата ВАР да се изгражда с държавни пари

„Държавата е на всички хора. Въпросът е дали българските данъкоплатци искат да дадат пари за слагане на системата ВАР по българск...

В 75' Нуно Рейш от Левски извърши ненужно нарушение край тъчлинията, с което си заслужи втори жълт картон и беше изгонен от игра, но дори това не помогна на "червените" да стигнат до гол. Те имаха и претенции в 31', когато Миланов игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена (ВИДЕО).

В класирането на Първа лига втори в класирането остава Левски с 44 точки с актив от 44 точки, докато "червените" остават на 4-о място с 40 пункта. Подробности от срещата Левски - ЦСКА четете в SportLive.bg