Победен дебют за Николай Костов начело на "Левски", но Николай Михайлов пак огорчи "сините"

6469
Снимка: Ивайло Илиев/Actualno.com

Отборът на "Левски" победи тима на "Пирин" Благоевград с 2:1 в приятелски мач, игран на стадион „Георги Аспарухов“.

Срещата бе повторен дебют начело на „сините“ за старши треньора Николай Костов. Столичани вкараха голове в първата и последната минута.

"Сините" поведоха в първата минута с гол на Преслав Бачев след хитра асистенция на Асен Митков. "Орлетата" обаче изравниха в 27-ата минута чрез Даниил Кондраков, който наказа неубедителна намеса на Николай Михайлов. Самата реакция на опитния страж, който не бе играл 134 дни за "Левски", определено огорчи фенове и треньорски щаб.

Гол на Рикардиньо в 56-ата минута пък не бе признат заради засада - след като Ивелин Попов нанесе изстрел, който бе спасен от вратаря, Рикардиньо вкара с добавката, но попадението на бразилеца не бе отчетено.

ОЩЕ: Юноша на Левски има 2 варианта - да остане в клуб от Първа лига или да отиде в чужбина

Съставите

Левски (първо полувреме): 13. Николай Михайлов (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 32. Никола Бандев - 31. Антон Иванов, 21. Кристиян Йовов, 16. Преслав Бачев

Левски (второ полувреме): 99. Иван Андонов, 34. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 15. Александър Божилов, 4. Нейдън Олдър, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо

Треньор: Николай Костов

Пирин: 12. Максим Ковальов – 19. Вячеслав Велев, 29. Мартин Бачев (К), 25. Илиян Костов, 8. Дмитро Семенив, 77. Васил Христов, 17. Пепси Гезим, 14. Даниил Кондраков, 7. Владимир Медвед, 24. Борис Тютюков, 26. Иван Тасев

Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Борислав Смилянски, 72. Димитър Митов, 13. Влади Ласков, 15. Алекс Педински, 45. Лазар Стойчев, 23. Христослав Ячев, 31. Христо Младенов, 10. Иван Ирмиев, 9. Петър Христов, 6. Вергил Янев

Треньор: Радослав Митревски