Шамари от фенове, гонки и причаквания: Бивш играч на Левски със скандални разкрития - от клуба му спретнали расистки номер

02 април 2026, 12:50 часа 611 прочитания 0 коментара

Бившият защитник на Левски Аймен Белаид направи любопитни разкрития за престоя си на стадион "Георги Аспарухов" в интервю за френския подкаст Histoires de Foot. Той говори откровено за атмосферата в клуба, отношенията с феновете и причините, довели до напускането му. Белаид разкри, че се е стигало до ситуации фенове на Левски да се качват в автобуса, да свалят даден футболист и да му удрят шамар пред всички. Имало и случаи на гонки по магистралата и причаквания на бензиностанции след загуба като гост. Най-скандален обаче е разказът за човек от ръководството на клуба, който умишлено подтиквал феновете да обиждат Белаид на расистка основа.

Изповедта на Аймен Белаид за престоя му в Левски

"Има футболисти, които идват в България и си мислят, че са на екскурзия. Но Левски бързо ги приземява", казва Белаид, описвайки високите очаквания и напрежението, съпътстващи престоя в клуба. По думите му, реакциите на привържениците понякога излизат извън контрол. "Губиш в Европа, кацаш в София и автобусът не е безопасно място. Феновете влизат вътре, посочват някой играч, изкарват го отвън и му удрят шамар пред всички: "Заради теб е всичко!". Ако пък паднеш като гост, следва гонка с колите по магистралата. Не искаш да спираш на бензиностанция, защото знаеш, че там те чакат", разказва още той.

Още: Именит голмайстор на Левски изригна: Всички знаем кой сложи Александър Димитров начело на националния отбор

Аймен Белаид

"Трябва да играеш като Седрик Бардон!"

Един от най-запомнящите се моменти, които бившият бранител споделя, е свързан с напрежение в съблекалнята. "Около 20 души – истински чудовища, влизат за обяснение. Един от лидерите се приближава до халфа Кевин Бру, изважда телефона си и пуска видео на… Седрик Бардон! Фенът посочва екрана и крещи на Кевин: "ВИЖДАШ ЛИ СЕДРИК? ТРЯБВА ДА ИГРАЕШ ТОЧНО КАТО НЕГО!"

В ситуацията Белаид се намесва, за да предотврати ескалация. "Аймен, кажи му да върви по дяволите, моля те! Писна ми!", прошепва Бру, а защитникът превежда по-дипломатично: "Окей, окей… Той каза, че е разбрал и ще се опита да играе точно като Седрик Бардон!"

Още: Бивш капитан Левски, започнал в ЦСКА: „Няма позитиви за българския футбол“

Аймен Белаид

Човек от ръководството на Левски подтиквал феновете да го обиждат на расистка основа

Футболистът разкрива и за по-сериозен инцидент, който ускорява решението му да напусне България. По негови думи, човек от ръководството е подтиквал фенове към обидни скандирания на расистка основа. Като единствен играч от арабски произход в състава, той се почувствал предаден и скоро след това приел оферта от Родъръм Юнайтед.

Днес Белаид е далеч от подобни ситуации и гледа прагматично на футбола и живота. Той се занимава с бизнес и консултации, свързани със спорта, като се опитва да предаде опита си на по-младите. "Футболът е работа", казва той и подчертава, че талантът има стойност само когато е подкрепен от дисциплина и постоянство.

Още: Решение на Веласкес носи титлата на Левски, Лудогорец има къде да сбърка | Точно попадение

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес