Ярост
Още: Един от най-загадъчните случаи във Ватикана: Безследно изчезналата 15-годишна Емануела
Още: Как най-лесно се готвят охлюви?
Понякога е страхотна идея да изпускате парата точно по този начин, защото контролираният гняв е полезен за тялото и ума. Дори според някои проучвания, за разлика от страха и стреса, гневът не произвежда кортизол, който е хормонът на стреса, а дори има благоприятен ефект върху креативните процеси.
Това са напитките, които правят чудеса с организма и здравето ви
Злоупотреба с кафе
Още: Кои са най-известните думи от шопския диалект?
Още: Коя е най-добрата марина за печеното агнешко?
Спокойно излейте горещата напитка в краката на този, който се опитва да ви убеди, че тя е вредна. Стига да не прекалявате, с нея можете да намалите риска от развитието на Паркинсон или диабет тип, а и то е пълно с антиоксиданти, повече отколкото други продукти. Само не слагайте изобщо или поне не прекалено много захар или мляко.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Деня на труда": Историята на движението, което забрани детския труд и даде права на работниците
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
Мръсотия
Според проучване, тези които забравят да да оправят леглото си сутрин, живеят по-дълго и се разболяват много по-рядко. Това се дължи на факта, че изтупвайки леглото, вдишваме много повече бактерии и акари. Разбира се това не означава да не чистите, но да е в рамките на нормалното и след проветряване.
Пиене на бира
Още: Стихотворението "Първи май" от Христо Смирненски
Всъщност тя може да е по-ефективен начин за предотвратяване на сърдечно-съдови заболявания и според резултати от проучване, проведено в Калифорнийския университет, показват, че антикорозионните вещества, съдържащи се в малца, защитават кръвоносните съдове и сърцето.
Също витамин B6 предпазва кръвоносните съдове и помага за заздравяването на костите.
Какво казват ноктите за здравето ви?
Стоене в интернет
Сърфирането в мрежата не е толкова лошо и безполезно, защото активното ровене за информация в Интернет стимулира мозъчните центрове, които често остават неизползвани и дори укрепва нашата способност да вземаме решения.