Борис Джонсън: Мей да вземе пример от Тръмп

10 септември 2018, 16:32 часа 1728 прочитания 0 коментара

Бившият външен министър на Великобритания Борис Джонсън отново атакува премиера Тереза Мей във връзка с напрежението по Брекзит в консервативната партия.

Още: Лоша новина за руската армия: Какво е унищожено в завода за барут "Еластик"? (ВИДЕО)

Още: "Тежката артилерия" заминава със Зеленски в САЩ

Успоредно с това в обществото се завъртяха и слуховете за изневерите на Джонсън и края на брака му и неговите съюзници обвиниха представители на правителството за изтичането на тази информация, за да се намалят шансовете на Джонсън да оглави консервативната партия.

Джонсън призова Мей да стимулира икономически импулс след Брекзит като обещае да не увеличава данъците или въведе нови данъци, и допълни, че тя трябва да вземе пример от президента на САЩ Доналд Тръмп.

"Сега е моментът това консервативно правителство да покаже как Великобритания след Брекзит ще бъде щастлива и динамична икономика", пише той в седмичната си колона във в. „Дейли Телеграф“, цитиран от БГНЕС.

Още: Хаос, сълзотворен газ и арести: Протестите в Сърбия ескалират (ВИДЕА)

Още: Дайте ми Донбас и няма да има друга война: Всичко, което се знае за предложенията на Путин към Тръмп и Украйна (ОБЗОР-ВИДЕО)

Дясноцентристкият вестник пише, че забележките на Джонсън "няма да направят нищо, за да попречат на спекулациите, че той се готви да предприеме стъпки към мястото на лидер на консерваторите".

Джонсън подаде оставка от правителството през юли заради плана на Мей Великобритания да запази близки търговски отношения с ЕС след Брекзит.

Планът е известен като "Чекърс" по името на резиденция на премиера, , където бе договорен на заседание на кабинета.

Стив Бейкър предупреди днес, че ако Мей продължи да се придържа към плана си, консервативната партия е изправена пред „катастрофално разцепление“. Но говорител на премиера контрира, заявявайки, че „на масата има само един план“, след като опонентите на позициите на Мей не представиха друг вариант.

Още: Преди срещата във Вашингтон: Европа решава дали да се присъедини към Зеленски

Още: В Германия: Плащането в кеш намалява

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес