Германските пощи Deutsche Post са изправени пред критики за санкциониране на краткосрочните служители, които често боледуват, като министърът на финансите на Германия Олаф Шолц призова логистичния гигант да промени практиката, информира БГНЕС.
Още: Голямо свлачище затрупа път в Италия (ВИДЕО)
Още: Русия реагира с думи и действия след разрива с Азербайджан заради убийствата (ВИДЕО)
Противоречието стана известно, след като Deutsche Post призна в неделя (6 май), че един от критериите, които е използва, за да реши дали даден служител на срочен трудов договор трябва да получи постоянен договор, е размерът на отпуските по болест. Служители, които са били болни повече от шест пъти или са преминали повече от 20 болнични дни за период от две години, губят шанса си да спечелят неограничен договор, гласят вътрешните правила на Deutsche Post.
"Доколкото можем да повлияем, ще реагираме веднага, за да видим как се променя практиката", заяви Шолц пред немската телевизия ARD. "Тези, които заемат място в надзорния съвет за нас, ще отговарят ... вече са договорени преговори", каза той.
Германското правителство притежава близо 21% от капитала на Deutsche Postчрез държавната банка за развитие KfW. То има глас в надзорния съвет на компанията, с представител на министерство на финансите и представител на KfW, всеки от които има свое място.
Още: Принц Хари и Меган Маркъл пред историческо завръщане в кралското семейство
Още: Дуда: Няма да приемем Германия брутално да изтласква мигранти към Полша
Говорител на Deutsche Post заяви, че компанията е била "в постоянен контакт с притежателя на най-много акции" и има намерението "да отговори на зададените въпроси".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Затварят Айфеловата кула заради жегите
Още: За убийства с мъчения: Прокуратурата на Азербайджан се прицели в руското МВР и Росгвардия
Сблъсъкът идва в момент, когато правителството настоява работодателите да предлагат на персонала неограничени договори, когато е възможно, за да ограничат разпространението на несигурни договори с фиксиран срок, които са популярни сред шефовете, но не дават голяма сигурност на работниците. Райнер Хофман, ръководител на синдикалната федерация DGB в Германия, заяви, че действията на Deutsche Post са "морално осъдителни".