Фортуна обича Леверкузен! Автогол и късна драма класираха "аспирините" на финал в Лига Европа (ВИДЕО)

2630

Байер Леверкузен отново избухна в края и се класира на финал в Лига Европа! "Аспирините" записаха мач №49 без поражение, което е рекорд в историята на футбола, и завършиха наравно 2:2 с Рома у дома. Така с общ резултат 4:2 отборът на Шаби Алонсо елиминира "вълците" и ще спори за трофея с Аталанта.

Съдбата намигна на Леверкузен, тъй като решаващ се оказа автоголът на Джанлука Манчини в 82-рата минута. Немският шампион прибави към знаменития си сезон и подобряване на титаничния рекорд на Бенфика от периода между 1963 и 1965. Тогава Еузебио и компания постигат 48 срещи без поражение.

Динамичен мач, много положения и греда

След загубата на "Олимпико" момчетата на Даниеле де Роси бяха мотивирани до краен предел. Матей Ковар трябваше да се намесва в началото, но по-късно съотборниците му застрашиха вратата на Миле Свилар, който също блесна с рефлекса си. Положенията валяха, а в 29-ата минута Езекиел Паласио уцели греда.

ДРУГИЯТ ПОЛУФИНАЛ: Аталанта показа на Марсилия кой е по-добрият и се класира на финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Дните до Евро

Рома върна интригата след две дузпи

В самия край на първото полувреме Рома получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застане Леандро Паредес и не сбърка за 0:1. През втората част двата отбора се надстрелваха в убийствено темпо. В 66-ата минута нещата станаха още по-интересни, когато Паредес реализира за втори път от бялата точка и изравни.

Съдбата намигна на Байер Леверкузен

В 82-рата минута съдбата намигна на "аспирините". Свилар увисна при центриране от корнер, което изненада Манчини. Централният защитник не успя да реагира, топката рикошира в него и се оплете в мрежата. Дълбоко в добавеното време пък Йосип Станишич вкара хубаво попадение за крайното 2:2 и продължаване на историческата серия без поражение на Байер Леверкузен.

ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ: Олимпиакос подчини Астън Вила и в Гърция, за да се класира на финал (ВИДЕО)