Аталанта показа на Марсилия кой е по-добрият и се класира на финал в Лига Европа (ВИДЕО)

1796

Аталанта размаза Олимпик Марсилия с 3:0 в реванша и се класира на финал в Лига Европа с общ резултат 4:1. Бергамаските тотално надиграха своя съперник у дома и заслужено се поздравиха с успеха. Точни за тях бяха Адемола Луукман, Матео Руджери и Ел Билал Туре. В спора за титлата италианският тим ще премери сили с Байер Леверкузен.

Аталанта уцели греда и вкара гол през първото полувреме

Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини доминираха на терена от първата минута. Те контролираха събитията, а в средата на първото полувреме Скамака засече с глава центриране от корнер и уцели напречната греда. Малко по-късно Луукман завърши хубавия си рейд с попадение за 1:0.

ДРУГИЯТ ПОЛУФИНАЛ: Фортуна обича Леверкузен! Автогол и късна драма класира "аспирините" на финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Дните до Евро

Резерва оформи класиката

След почивката голмайсторът асистира на Руджери, който отправи майсторски изстрел и не остави шансове на Антони Лопес. Победата вече изглеждаше сигурна за Аталанта, но бергамаските продължиха доброто си представяне. В четвъртата минута от добавеното време на двубоя резервата Билал Туре оформи крайното 3:0.

ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ: Олимпиакос подчини Астън Вила и в Гърция, за да се класира на финал (ВИДЕО)