Щутгарт излъга Байерн Мюнхен в края и завърза интригата за второто място (ВИДЕО)

2998
Снимка: GettyImages

Щутгарт постигна изключително ценен успех с 3:1 у дома над Байерн Мюнхен в двубой от 32-рия кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Себастиан Хьонес реализираха важни попадения в заключителната фаза на срещата и завързаха интригата за второто място. Те заемат третата позиция с 67 точки, докато баварците са втори с два пункта пред тях - 69.

Щутгарт удари Байерн в края

Леонидас Стергиу откри резултата в 29-ата минута, но до почивката Хари Кейн материализира дузпата, която гостите си спечелиха. В 83-тата минута Юнг Йонг засече с глава центриране и матира Мануел Нойер за 2:1. В добавеното време пък направилият асистенция за второто попадение Силаш оформи крайния резултат.

ОЩЕ: Пореден провал за баварците: Трети треньор отказа да поеме Байерн Мюнхен

Дортмунд громи преди полуфинала в Шампионска с ПСЖ

В друг сблъсък по същото време Борусия Дортмунд разби Аугсбург с 5:1 на "Сигнал Идуна Парк". През първото полувреме паднаха цели 5 гола. Младият нападател на "жълто-черните" Юсуф Мукоко се отличи с две попадения, а по едно добавиха Дониел Мален и Марко Ройс. Рубен Варгас се разписа за гостите, а след почивката Феликс Нмеча вкара за крайното 5:1.

Така момчетата на Един Терзич натрупаха самочувствие преди реванша с Пари Сен Жермен в полуфиналите на Шампионска лига. Борусия се намира на пето място с 60 точки. Аугсбург е девети с 39 пункта. Само ден по-рано пък настъпи краят на една ера в немския футбол (подробности четете в линка).