Ювентус премина през Рома и достигна до полуфинал за Купата

2008

Отборът на Ювентус се класира за полуфиналите на Купата на Италия, след като победи Рома с 3:1 у дома. На "Ювентус Стейдиъм" домакините започнаха вихрено мача и натрупаха три гола преднина още до почивката.

Кристиано Роналдо откри резултата в 26-та минута след асистенция на Гонсало Игуаин, като това бе 13-ти гол за португалеца в последните му 10 мача. Петкратният носител на Златната топка също така се разписа в 15 различен клубен турнир в кариерата си от общо 17, в които е участвал.

Имобиле избухна с хеттрик при 11-та поредна победа на Лацио

Лацио продължава да ниже рекорди в италианската Серия „А", след като записа 11-та си поредна победа за разгромния успеха с 5:1 на...

Родриго Бентанкур покачи на 2:0 в 38-та минута, а точно преди почивката централният защитник Леонардо Бонучи вкара трети гол за "бианконерите" с изстрел с глава, като и за двете попадения асистенции направи крилото Дъглас Коста.

През втората част "вълците" стояха по-добре на терена и успяха да върнат един гол в 50-та минута, след като изстрел чрез Ченгиз Юндер срещна напречната греда, отби се в гърба на Джанлуиджи Буфон и попадна във вратата.

На полуфиналите Ювентус ще се изправи срещу Милан или Торино.

Още подробности за двубоя, прочетете в SportLive.bg.

Аталанта спря Интер на „Сан Сиро“

Отборът на Интер загуби две точки в битката за титлата с Ювентус, след като направи равенство 1:1 при домакинството си на Аталанта в ма...