Ако мечтаете за цъфтяща градина, която да радва окото от лятото до късна есен, тогава определено трябва да засадите това растение в нея - цветето, което цъфти повече от 120 дни в годината.
Професионалните цветари препоръчват да засадите лагерстроемия на вашия парцел, нарича се още индийски люляк. Буйните съцветия на този храст се появяват в края на юни и радват с красотата си до късна есен. Освен това, това растение е непретенциозно, така че не изисква никакви специални условия за растеж и цъфтеж.
Индийски люляк - екзотична декорация за вашата градина
Индийската лагерстремия, известна още като креп мирта, е голям храст, който пленява с буйните си съцветия и дълъг цъфтеж. Храстът започва да се покрива с красиви цветове в края на юни и цъфти до края на октомври. Буйните съцветия се състоят от много нежни цветя с гофрирани венчелистчета. Цветовата палитра на растението може да бъде разнообразна - от снежнобяло и бледорозово до наситено червено, лилаво и дори лавандулово.
Това растение пази дома ви от завист и зли очи
Креповата мирта може да достигне до три метра височина. Днес се отглеждат много сортове, които се различават по форма на короната, цвят на цветята и дори нюанси на листата. Това прави възможно да се избере растение, което ще расте добре при всякакви климатични условия.
Кога е най-подходящото време за засаждане на лагерстроемия: как да се грижим за растението
Храстите на индийския люляк се засаждат най-добре през пролетта. Струва си да се помни, че храстите ще се нуждаят от много свободно пространство за растеж и развитие. Ако растението не е болно и се грижите правилно за него, то ще цъфти над 120 дни. Лагерстремията не изисква никакви специални условия за растеж и развитие, но си струва да знаете няколко правила относно нейното отглеждане.
Много слънце. Този храст трябва да се засади на място, където има достатъчно светлина и топлина, тогава ще цъфти красиво и дълго време.
Перфектните стайни растения за вашата кухня
Дренирана почва. Не засаждайте креп мирта на място, където водата се застоява, в противен случай корените ще изгният. Почвата трябва да е плодородна, но добре дренирана.
Редовно поливане. Младите храсти трябва да се поливат редовно, особено в горещо време. Възрастните растения не се страхуват от суша, но също така трябва да се поливат, ако е необходимо.
Мулчиране. За да се запази влагата в почвата, около храстите трябва да се разпространи мулч. Това могат да бъдат дървени стърготини, сено, дървесна кора или плевели. През пролетта и лятото лагерстремията трябва да се подхранва, така че храстите да имат силата да цъфтят през целия сезон.
Подрязване на клони. В началото на пролетта трябва да се извърши резитба, за да се оформи короната и да се стимулира обилният цъфтеж на храста. Трябва също да премахнете всички сухи, болни и кръстосани клони.
Подслон. Повечето разновидности на индийската лагерстремия не се страхуват от замръзване, но е по-добре да се покрият младите храсти, особено в райони, където има силни студове.
Какво цвете да отглеждате у дома според зодията си?