Ивет Лалова взе победата в спринта в Токио

16088

Българската звезда в леката атлетика Ивет Лалова спечели спринта на 100 метра за жени на турнира „Сейко” в Токио, съобщиха от Българска федерация по лека атлетика. Състезанието е от Световните серии на Международната лекоатлетическа федерация.

Във финала на дисциплината Лалова финишира с време 11,46 секунди. За европейската шампионка в спринта това бе първи старт за сезона.

Лалова: Вярвам, че бъдещето на нашия спорт е в нашите ръце

"Вярвам, че бъдещето на нашия спорт е в нашите ръце", каза европейската шампионка на 100 метра Ивет Лалова, съобщи БГНЕС.  Ивет Ла...

Втора остана Кандис Макгроун от Съединените щати с резултат от 11,49 секунди. Трета е предварително сочената за основна фаворитка за първото място Алиан Бейли от Ямайка с 11,50 секунди, пише Агенция "Фокус".

При мъжете победител стана Тайсън Гей, който спечели с резултат 9,86 секунди. Мъжкият спринт се проведе в Кингстън, Ямайка. Втори остана Неста Картър с резултат 10,03 секунди.