Половин година след тежките наводнения в карловските села Богдан и Каравелово продължава възстановяването на инфраструктурата в населените места, видя Actualno.com.
Още: Най-важните новини за деня: 7 август 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 8 август 2025 г. (петък)
На кадрите ни се вижда как на места в село Богдан следите от разрушенията след потопа личат ясно, докато в други части възстановяването върви по-активно.
Още: Ракетите "Javelin", с които Украйна поразява Русия: Кога да очакваме доставките им в България?
ОЩЕ: Полагат жилищните фургони в с. Богдан
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 3500 само за месец: Пожарите в България рязко се увеличават
Още: Двойно повече студенти участваха в бизнес академиите на Kaufland през учебната 2024/25 година
Припомняме, че на 24 август 2022 след обилни дъждове коритото на Стара река преля и буквално потопи селата Богдан и Каравелово в Карловско. В региона бе обявено бедствено положение, а стотици хора останаха без покрив над главата си.
Още: Български военен контингент замина за Косово като част от войските на НАТО
Още: БДЖ и еврото: Плащания в лева няма да се приемат след тази дата
ОЩЕ: Село Богдан след наводнението (ВИДЕО)
След мащабни доброволчески кампании и с помощта на доброволци от цялата страна местните успяха да се върнат обратно за нов живот, но следите остават. Въпреки уверенията на служебната власт, че до месец селата ще бъдат възобновени напълно и ще бъдат почистени инфраструктурата, улицата, мостовете и деретата на реките, това очевидно не се е случило изцяло.
В края на януари 2023 година пък ново частично бедствено положение отново притесни жителите на карловските села, след като нивото на реката отново бе достигнало опасни прагове, но за щастие не се стигна до повторение на сцени от миналото лято.
ОЩЕ: Шишков: Държавата е осигурила пари за ремонт в Карловско
Галерия: Actualno.com