"Енергийната система се разпада и ако до 4 седмици не вземем мерки ще се разпадне напълно с всички последици от това, режим на тока, неблагополучие", заяви лидерът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев минути след края на заседанието на НСТС, предаде БГНЕС.
Още: "Светим си в червено": Проф. Георги Рачев с гореща прогноза за времето
Още: Кой има имен ден днес, 24 юни 2025 г. Честито!
"В момента около 3000 миньори са в отпуск, някъде платен, някъде принудителен неплатен. Започват да се намаляват заплати в сферата на енергетиката. Има предложения за 25-30 % намаление" , отбеляза Тренчев.
Разпадне ли се енергетиката, нито НСТС, нито никой ще може да помогне, заяви Тренчев днес и предложи свикване на кризисен щаб, в който да има представители на ДКЕВР, НЕК, ЕСО, трите ЕРП-та, БЕХ, социалните партньори. "Всички карти трябва да са на масата. Нещата в енергетиката са страшни. Говори се за увеличаване на цените", коментира още лидерът на КТ "Подкрепа".
Вицепремиерът и социален министър Деяна Костадинова обеща, че обществен съвет в сферата на енергетиката, който да обсъди проблемите в сектора, ще бъде свикан още следващата седмица.
Още: Прогноза за времето - 24 юни 2025 г. (вторник)
Още: Атанас Зафиров: Ще се заема лично със случая на 13-годишния, проявил агресия