И за ЦСКА 90-тата минута се оказа щастлива

4843

Отборът на ЦСКА на практика си гарантира участието в Лига Европа догодина, след като спечели срещу носителя на Купата на България "Берое" в Стара Загора с 1:0. Единственото попадение вкара Пламен Крачунов с хубав удар с глава след меко центриране от фаул.

Мачът беше доста двуостър, но с малко положения като цяло. През първото полувреме "Берое" можеше да вкара гол след центриране от фаул, но Борислав Стойчев не успя да засече от близка дистанция. Всъщност на няколко пъти старозагорци правеха добри пробиви по крилата, но при центриранията се проваляха. За ЦСКА през първата част Спас Делев можеше да вкара, но от малък ъгъл не успя да прокара топката между краката на Иван Караджов.

Берое сломи Левски след извънземен мач и умопомрачителни дузпи

Наелектризиращ и супер драматичен – България отдавна не беше гледала финал за Купата, който да е толкова драматичен и който със с...

През втората част най-големият пропуск беше на сметката на Абел Анисе, който излезе сам срещу Караджов, но стреля много леко и вратарят на "Берое" спаси. За да дойде последната минута, в която Крачунов донесе така важната победа за червените.

В следващия кръг ЦСКА домакинства на "Пирин Гоце Делчев" и ако спечели, математически си гарантира европейска квота.