5842 1
photo of Малко не достигна на Григор за невероятен обрат, Вавринка с нова победа срещу българина
Снимка: Getty Images/Gulliver
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се бори до последно, но отново отстъпи на Стан Вавринка и отпадна още в първия кръг на Мастърса в Синсинати. Швейцарецът победи със 7:5, 4:6, 6:7(4). Само преди седмица Вавринка надви българския тенисист на старта на Мастърса в Монреал.

Двамата изиграха много оспорван първи гейм, като нито един от двамата не стигна дори и до точка за пробив. Първият такъв дойде в 12-ия гейм. След сечен бекхенд Гришо прати топката пред основната линия, а Вавринка не успя да върне удара и се стигна до първия сетбол в срещата. Сервисът на Вавринка продължи да не бъде на ниво и след аут от основната линия Гришо спечели сета.

Във втората част един пробив бе достатъчен на трикратния шампион от Големия шлем, за да изравни резултата. В решаващия трети сет Вавринка започна много силно и дръпна с два пробива, но Гришо спаси два мачбола и в крайна сметка стигна до тайбрек, в който Вавринка се наложи със 7:6(4).

Вижте колко точки трябва да защитава Григор Димитров до края на 2019-та

След големия срив в световната ранглиста - до 74-то място при мъжете, заплахата да изпадне от топ 100 в края на годината все по-осезаем...

Всичко най-интересно от двубоя може да видите в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Мачът е откриващ в програмата на турнира и ще бъде игран на централния корт. Началният час на двубоя е 18 часа българско време.

Вавринка води на първата ни ракета с 6:4 в преките сблъсъци, като е спечелил последните четири мача срещу него. Последната победа на Димитров обаче е именно в Синсинати – на осминафиналите през 2016 г.

Рейтинг: 5 от 5. Гласували общо: 1 потребители
  • BBB777 1 BBB777 преди 1 седмица Профил на трол?
    10 двойни грешки в мач от такова значение за Григор е доказателство за сериозни психологически проблеми. Подарява точки без бой и сякаш са нещо нормално, все едно е на тренировка. И това е отдавна, и никой не му казва в очите да отиде на професионален спортен психотерапевт. Преди 2 или 3 години Андерсон мина такава терапия и стигна финал на Уимбълдън. Липса на фокус и концентрация във всеки мач, с виж още ›› падове и отделни отлясъци от някогашна класа. И това е откакто славата го замая и започна да се изживява като рок звезда: не отказва разни кухи интервюта, рекламни обиколки и подобни глупости вместо да се конентрира за турнирите. Надал често дори прави закрити тренировки, за да не се разсейва,